Festival Žedno uho jedan je od najdugovječnijih i najdosljednijih projekata naše izvaninstitucionalne glazbene scene, iz kojeg su izrasli projekti poput šibenskog Terranea i festivala SuperUho koji se održava u Primoštenu. Zagrebačko Žedno uho u 19 je godina postojanja doživjelo brojne mijene i često se činilo da je na rubu gašenja (ovo mu je 17. izdanje), no uvijek bi se vraćalo jače nego prije, odgajajući nove generacije slušatelja glazbe koja je često izmičući žanrovskim odrednicama koketirala s jazzom, rockom, folkom, elektronikom... Prvo jesenje izdanje donedavno proljetnog festivala započet će 22. listopada u Laubi, koncertom američkog indie rock sastava Explosions in the Sky. Radi se o jednom u nizu bendova poput The National ili Future Islands koji su na svojim glazbenim počecima imali male, relativno slabo posjećene koncerte u prvim izdanjima Žednog uha, da bi se danas vraćali u Zagreb kao ozbiljne zvijezde svjetske glazbene scene.
Žedno uho pomaknuto na jesen, otvorit će ga Explosions in the Sky
FOTO Pijanist Emil Vukov ispraćen na posljednji počinak, počast mu odao i premijer Plenković
Rusija je upravo doživjela najveći udarac do sada. Nije ga dobila na bojištu
Ovaj tjedan Ukrajina je zatvorila posljednji put koji je Rusiji omogućavao prodaju plina Europi preko njezina teritorija. Zatvaranje prekida važnu simboličku i financijsku vezu koja je i dalje povezivala Europu s Rusijom, smatra Telegraph
FOTO Motaj, motaj, dobar! Na livadu blizu Bjelovara istovarili MiG i helikopter Mi-24. Ali imaju dobar razlog
Bjelovar, točnije obližnja Kapela postala je bogatija za jedan dio hrvatske povijesti. Naime, zrakoplov MiG 21 BIS i helikopter Mil Mi-24 stigli su na svoje konačno odredište u Kapelu, ispod crkve Svete Marije Magdalene
Je li ovakva ambalaža put prema čišćoj budućnosti?
U svijetu koji se suočava s rastućim izazovima klimatskih promjena, briga o okolišu postala je ne samo odgovornost nego i ključni imperativ za tvrtke.
Stakleni stropovi i ljepljivi podovi: kako nevidljive prepreke koče napredak žena
Metafore poput "staklenog stropa", "ljepljivog poda" i "potrgane prečke" već su dugo prisutne u jeziku kada se govori o rodnoj neravnopravnosti u poslovnim strukturama.