KADULJA
Iskustvo pokazuje da je ulje kadulje učinkovito u ublažavanju ekcema. Osim toga, ovo ulje bogat je izvor dviju vrsta esencijalnih masnih kiselina – linoleinske (LA) i gama linoleinske (GLA) – za koje je dokazano da sprečavaju gubitak tekućine putem kože i smiruju njezine površinske iritacije.
Herbalisti su oduvijek koristili ulje kadulje u terapiji suhe i osjetljive kože.
ŠIPAK
Šipkovo ulje bogato je antioksidansima i esencijalnim masnim kiselinama, zbog čega je vjerojatno najučinkovitije biljno ulje za regeneraciju kože, posebno kod žena zrele dobi.
Ovo ulje sadrži i vitamin A u obliku trans-retinoične kiseline, koja djeluje kao prirodan eksfolijator. Koristite čisto šipkovo ulje na ograničenim, problematičnim dijelovima kože (kao što su ožiljci) i nakon samo mjesec dana primijetit ćete znatna poboljšanja.
LAVANDA
Ovu biljku također prati duga povijest medicinske i kozmetičke primjene. Stari Rimljani koristili su je kao dodatak vodi u kojoj su se kupali, a tijekom sedamnaestog stoljeća mnogi narodi Europe koristili su lavandu za ublažavanje glavobolja i protiv nervoze i napetosti.
Suvremena znanost dokazala je brojne koristi lavande i lavandinog ulja za opuštanje (utrljati kap u svako zapešće), miran san (ušijte vrećicu suhe lavande u jastuk), kao i u slučaju manjih opeklina i posjekotina (utrljati kap čistog ulja izravno na ranu).
>>Ne bacajte koru od banane! Evo za što je sve možete koristiti