Bakterije poput E. coli mogu se prenositi preko odjeće kad je perete na nižim temperaturama.
Pranje odjeće na 30 stupnjeva može se činiti kao odlična ideja, prije svega štedljiva.
Stručnjaci upozoravaju kako to nije dobro za zdravlje.
Bakterije žive u našem organizmu na tempraturi od 37 stupnjeva, što znači da ih temperatura od 30 stupnjeva možda neće eliminirati.
Mikrobiolozi savjetuju da se odjeća ne pere na temperaturama nižima od 60 stupnjeva, osobito ako je riječ o dječjoj odjeći.
Na tenisicama, koje su oprane na niskoj temperaturi, postoji čak 10 tisuća organizama povezanih izmetnim tvarima, a u samo dvije žlice vode koja se nalazi u perilici rublja, ima oko milijun bakterija.
Kako biste osigurali da se bakterije ne zadržavaju u perilici, preporučuje se da pustite perilicu barem jednom mjesečno da radi na 90 stupnjeva, bez rublja u njoj.
Tko pise ovakve glupave clanke? Od pamtivijeka su zene rublje prale na ruke, kasnije kad je dosla perilica za rublje su prale onako kako pise na deklaraciji odjece, neke na 30, 40, 50 itd.. Nikad se nitko nije zarazio bakterijama zbog preniske temperature, oprostite ali meni je ovo smijesno. Neku odjecu niti ne smijete prati vise od 30, 40 stupnjeva sta to onda znaci da ju nebi smijeli nositi jer nije zdrava? Novinari ocito vise nemaju inspiraciju pa svako pise sta mu padne na pamet