I ove godine mnoge su se svjetske metropole natjecale u veličanstvenim vatrometima za doček Nove. Jedan od najspektakularnijih vatrometa bio je onaj u Dubaiju, gdje su srušili rekord po masovnosti vatrometa. Ispalili su čak 560.0000 raketa!
Među gradovima koji su već poznati po vatrometima svakako su australski Sydney i Melbourne. Sedam tona vatrometa u 14 sati po našem vremenu osvijetlilo je nebo nad Sydneyem koji je radosno pozdravio dolazak 2014. godine. Novogodišnji doček u Sydneyu smatra se jednim od najmasovnijih na svijetu, s više od 1,6 milijuna gledatelja koji su u tamošnjoj luci uživali u vatrometu koji se prvi put u 10 godina ispaljuje sa sydneyske Opere.
Prvi su u Novu godinu ušli stanovnici južnopacifičkih otočja Samoe i Kiribatija u 11 sati po našem vremenu, dok je Novi Zeland u Novu 2014. godinu ušao točno u podne.
Pripreme za doček Nove godine bile su burne na Filipinima, gdje je u tamošnjim vatrometima uoči dočeka ozlijeđeno 260 ljudi.
U Japanu Shinto svećenici okupili su se kako bi pozdravili novu godinu. Ulazak u 2014. dočekali su u 16 sati po našem vremenu i to uz molitvu u hramovima za svoje najbliže.
Sat vremena kasnije slavili su u Kini gdje je mnoštvo okupljenih na gradskim ulicama uživalo u spektakularnom vatrometu iznad Victoria Harboura u Hong Kongu. Rakete su ispaljivane sa sedam nebodera.
Na Kineskom zidu u Pekingu održana je novogodišnja svečanost koju su upriličili bubnjari i spektakularan svjetlosni show uz neizostavni vatromet.
Osim Sydneya, jednim od najmasovnijih dočeka Nove godine je onaj na plaži Copacabani u Rio de Janeiru gdje su okupljeni gledali vatromet iz mora.
Vatromet je bio nezaobilazan i na Tajvanu. Stanovnici i turisti Tapeia Novu su dočekali uz rock skupinu Mayday. I na Filipinima se slavilo, ali nešto skrominije s obzirom da je tu zemlju nedavno opustio supetajfun. U Seulu su odzvonila tradicionalna 33 udarca brončanog zvona iz XV. stoljeća.
U 8 - minutnom vatrometu su uživali i stanovnici Singapura, a najviše ih se okupilo u financijskoj četvrti grada. Na sjeverozapadu Indonezije koji primjenjuje šerijatsko pravo, policija je zaplijenila petarde i pirotehnička sredstva jer je proslava Nove godine zabranjena i smatra se "nečistom".
U središtu Džakarte postavljeno je dvanaest pozornica s prizorima iz različitih kultura indonezijskog arhipelaga.
U New Yorku je organizirano tradicionalno novogodišnje odbrojavanje uz veličanstveni vatromet, a slavlje nije izostalo niti u Moskvi, gdje je uz pojačanu sigurnost zbog terorističkih napada koji su se dogodili u posljednja dva dana, ispaljeno mnoštvo raketa za spektakularni vatromet iznad Kremlja.
U Londonu je vatromet "praćen snijegom" s okusom breskve i jestivim konfetama s okusom banane.
U glavnom gradu Ukrajine, Kijevu, oko 100.000 ljudi pjevalo je himnu na gradskom Trgu nezavisnosti u prilog daljnjoj integraciji u Europu.
Tajland je u 2014. ušao u 18 sati, dok su Indija i Šri Lanka Novu pozdravili u 19.30 po našem vremenu.Pakistan je u Novu godinu ušao u 20 sati po našem vremenu, Irak u 22, a Grčka 23 sata. Sat vremena nakon Hrvatske, u Novu godinu ušla je Velika Britanija, Brazil u 3 sata ujutro, a dijelovi SAD-a i Kanade u 6 ujutro.
Tajland je u 2014. ušao u 18 sati, dok su Indija i Šri Lanka Novu pozdravili u 19.30 po našem vremenu.
Posljednji će u Novu ući stanovnici Baker Islanda i Howland Islanda u SAD-u, koji će 2014. dočekati danas u 13 sati po našem vremenu.
SRETNU VAM NOVU GODINU HRVATI! Ali ova vijest kako se slavi lo u DUBAJU izula mi je cipele. SUPER VIJEST!