Skrivene čari istarskih vina", projekt koji je održan u suradnji s Hrvatskim sommelier klubom na 26. Konzum Croatia Openu, doveo je u Istru najboljeg somelijera na svijetu, Paola Bassa. On je pred poznatim istarskim vinarima održao Masterclass radionicu degustacije najboljih istarskih vina malvazije i terani različitih stilistika. Paolo Basso, čovjek s izuzetno osjetljivim nepcem i s velikim iskustvom u području rijetkih i finih vina, već je 16 godina u samom vrhu svjetskog sommelierstva. Čak osam puta bio je finalist na međunarodnim sommelierskim nadmetanjima. Svoj profesionalni put započeo je osvajanjem titule najboljeg sommeliera Švicarske 1997. godine, za najboljeg sommeliera Europe proglašen je 2010. godine Strasbourgu, a titulu najboljeg svjetskog sommeliera ponio je 2013. u Tokiju. Prestižna talijanska udruga Grandi Cru d'Italia, proglasila ga najboljim sommelierom za 2014. godinu.
Jedan je od samo pet sommeliera svijeta koji su osvojili titulu najboljeg europskog i najboljeg svjetskog sommeliera. Paolo Basso detaljno je analizirao mlade malvazije Agrolaguna, Festigia 2014., Degrassi 2014., Benvenuti 2014.
Među odležanim je posebnu pažnju posvetio malvaziji Cattunar 2010., Dobravec 2009., Matošević 2009. ( Alba antiqua)
Po njegovom mišljenju vinska publika preferira mlade i svježe malvazije, a za odležane nema previše interesa. Malvazije treba popiti u vremenskom okviru od tri godine, drži Basso.
Kušao je i mlade terane - Trapan 2013., Kozlović 2014. I Cuj 2014. Te odležane terane Kabola 2010., Coronica 2011. I Franc Arman 2011.
Ka pravi profesionalac suzdržao se od izricanja osobnih preferencija i ocjena, no potrudio se uz svako vino dati savjet s kojom ga hranom sljubiti.
- Neka su tri stvari bile najvažnije kada je riječ o vinu – uzgoj loze, pravljenje vina i prodaja, a danas samo treći segmenti ima još dodatna tri – dizajnirati bocu, osmisliti i stvoriti brend te promovirati se – rekao je Paolo Basso. Više o uglednom somelieru u tiskanom izdanju Večernjeg lista
Paolo Basso, iz prve ruke o malvazijama i teranu
Od 1. siječnja zaštićeni najmoprimci morat će se iseliti: Moći će birati jedan od pet načina izlaska
Zaštićeni najmoprimci i vlasnici nekretnina morali su se prijaviti na poseban popis koji je oformilo Ministarstvo prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine. U Registar je prijavljeno 2158 nekretnina, a riječ je zapravo o 3118 prijava
Razuzdani vikend hrvatskih policajaca: Opijali se i drogirali, na kraju razbili inventar MUP-a
Spomenuti policijski službenici će biti udaljeni iz službe te će protiv njih biti podnijet zahtjev za pokretanjem disciplinskog postupka zbog teže povrede službene dužnosti
I dalje iznadprosječno toplo, ali stižu kiša i nove pahulje. Vakula otkrio gdje i kada bi mogao pasti snijeg
I u utorak južina, većinom i neuobičajena toplina, ali mjestimice i kiša, najprije na sjevernom Jadranu i u Gorskoj Hrvatskoj, prema večeri i još ponegdje.
Filipinka Arcely za svoju je obitelj odabrala Hrvatsku: 'Pronašli smo svoje mjesto u zajednici'
Filipinka Arcely Bingh i njezin suprug Nigerijac Carlos Opara već sedam godina žive u Hrvatskoj s jasnom željom u svojim srcima – Hrvatska je zemlja u kojoj žele ostati zauvijek, u kojoj žele odgojiti svoga 7-godišnjeg sina Karla Lewisa i upravo ovdje među Hrvatima vide svoju budućnost.
Od studentske ideje do utjecajnog portala: 'Nije bilo bogatih roditelja, nego “ajmo pa kud puklo”