Čekanje da završi ciklus perilice rublja jedna je od velikih životnih frustracija – jer se čini da traje zauvijek. U teoriji je prilično jednostavno, kada stavite rublje, vaša perilica rublja obično će vam dati odbrojavanje kako biste znali koliko je vremena potrebno prije nego što možete izvaditi odjeću i objesiti je da se osuši ili je staviti u sušilicu rublja, piše Mirror.
Ali većina ljudi će znati frustraciju gledanja odbrojavanja kojem se čini da nikada neće završiti - i većina će se složiti da nam odbrojavanja u perilici rublja jednostavno lažu. Jedna minuta preostala do kraja ciklusa zapravo ne znači jednu minutu. Autor poznat kao Taj Ginger Fella na TikToku nedavno je napravio skeč u vezi s ovim problemom - našalivši se da kada na odbrojavanju piše još jedna minuta, on još uvijek ima vremena za šetnju, pivo i večeru prije nego što stigne kući i prije nego što se ciklus približi kraju.
VEZANI ČLANCI:
No, iza toga zapravo stoje različiti razlozi. Naime, prema tvrdnjama stručnjaka, na ciklus pranja utječu različiti čimbenici. Tvrtka AEG koja proizvodi perilice pojašnjava kako se stroj pokušava držati navedenog trajanja, ali ne uspijeva uvijek. U nekim je situacijama, međutim, sam korisnik kriv ako mora duže čekati. Iz ovih razloga rad perilice rublja može trajati dulje od planiranog.
Previše deterdženta u perilici: Senzor detektira kada se u bubnju stvara puno pjene. To može biti zato što je korišteno previše praška za pranje ili pogrešan deterdžent. Ako se na kraju ciklusa pranja pojavi velika količina pjene, uređaj će pričekati dok se ne sruši. Zatim je ispere vodom. Postupak se ponavlja dok više nema pjene. Zbog toga posljednja minuta ponekad može potrajati dulje.
Neravnoteža u bubnju: Ako u stroju postoji samo jedan veliki komad, poput prostirke za kupanje ili deke, doći će do neravnoteže. To se također može dogoditi ako se opere samo nekoliko stvari. Rublje se obično stisne do ruba u prstenu, ali to nije moguće ravnomjerno. Uređaj detektira da bubanj ne radi glatko i prestaje se okretati kako bi izbjegao oštećenje. Bubanj se tada okreće unatrag kako bi se rublje ravnomjernije rasporedilo. Međutim, budući da to ne funkcionira dobro za pojedinačne velike predmete, stroj ponavlja postupak sve dok konačno ne završi ciklus pranja bez centrifuge. To također može utjecati na posljednji trenutak. Također se može dogoditi da je u rublju još uvijek previše vode.
Temperatura i tlak vode: Za razliku od prvog, na ovu točku se nažalost može manje utjecati. Ipak, to utječe na ukupno vrijeme rada perilice. Ako voda izlazi iz ulaza s premalim pritiskom, punjenje traje duže. Slična je situacija i s radnom temperaturom: ako u uređaj uđe vrlo hladna voda, potrebno ju je prvo zagrijati ovisno o ciklusu pranja. Što je voda hladnija, potrebno je više vremena.
Omekšajte posteljinu i vratite joj prvobitni izgled: Dodajte ova dva proizvoda u pranje!