MOŽDA NISTE NI ZNALI

Radite li ih i vi? Stručnjak otkrio pet najčešćih grešaka koje ljudi rade kod čišćenja

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock
11.11.2024.
u 07:00
"Rješavanjem ovih uobičajenih pogrešaka pri čišćenju možete poboljšati učinkovitost svoje rutine čišćenja i uživati ​​u svježijem i urednijem domu", rekao je stručnjak za čišćenje
Pogledaj originalni članak

Naše rutine vezane uz čišćenje prilično su predvidljive, ali svi možemo postati žrtve uobičajenih grešaka koje daju manje sjajne rezultate. Te greške mogu varirati od prekomjerne upotrebe kemikalija do zanemarivanja alata za čišćenje koji olakšavaju posao. "Rješavanjem ovih uobičajenih pogrešaka pri čišćenju možete poboljšati učinkovitost svoje rutine čišćenja i uživati ​​u svježijem i urednijem domu. Zapamtite, učinkovito čišćenje nije samo stvar uloženog truda. Radi se i o pametnim strategijama koje maksimiziraju vaš trud", rekao je Adam iz Bust The Dust, stručnjak za čišćenje. Otkrio je i da gotovo svi rade istih pet grešaka u čišćenju, piše Mirror.

1. Pretrpavanje perilice posuđa: Preopterećenje uređaja je kontraproduktivno jer voda i deterdžent ne mogu pravilno cirkulirati. Osim trošenja vode i energije, ta navika može oštetiti vaše posuđe. Provjerite jeste li napunili perilicu u skladu s uputama i ostavite prostor između predmeta za cirkulaciju vode.

2. Upotreba previše proizvoda za čišćenje: Velike količine deterdženata, sprejeva ili prašaka mogu usporiti proces i ostaviti ostatke koji privlače prljavštinu i nečistoću. Sredstva za čišćenje podova su najgora i mogu ostaviti ljepljive ostatke na pločicama ili tvrdom drvetu koji mogu privući više prljavštine. Kućanstva bi trebala koristiti preporučenu količinu, što će biti jeftinije i uzrokovati manje problema pri čišćenju.

3. Zanemarivanje alata za čišćenje: I vaš alat za čišćenje treba čišćenje! Prljava krpa ili usisavač s punom vrećicom ili začepljenim filtrom mogu raširiti više prljavštine nego što je pokupe. Održavajte svoje alate za čišćenje redovitim pranjem ili zamjenom glava krpe, pražnjenjem vakuumskih vrećica ili kanistera te čišćenjem ili zamjenom filtera. Ovo ne samo da pomaže osigurati da stvarno čistite svoj dom, već i produljuje vijek trajanja samih alata

4. Ignoriranje malih, dnevnih zadataka: Mali zadaci poput brisanja radnih ploča ili pometanja kuhinjskog poda mogu se zaboraviti i zahtijevaju dublje čišćenje u kasnijoj fazi. Preporučuje se kućanstvima da svakodnevno obavljaju manje zadatke da bi osigurali da njihov dom bude stalno čist. To smanjuje radno opterećenje i stvara trajno ugodno životno okruženje.

5. Fokusiranje samo na vidljiva područja: Područja koja su odmah vidljiva često su prioritetna, a područja kao ispod namještaja i na vrhu ormara su zanemarena. Prašina i prljavština u tim skrivenim područjima mogu općenito učiniti dom manje higijenskim i pogoršati alergije. U redovitu rutinu čišćenja uključite sva područja koja se često zaboravljaju.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.