;ekani, poput kašmira, novi ručnici oduševljavaju svakog člana kućanstva. No, oni nakon nekoliko pranja postaju tvrdi, suhi i grubi na dodir?
Razlog tome je što za pranje ručnika u perilici stavljate previše deterdženta koji se uvuće u niti ručnika i oni postaju grubi. Iako je dobro obrisati tijelo jednom tjedno s takvim ručnikom i napraviti piling kože cijelog tijela, svakodnevna uporaba ovakvog ručnika može oštetiti kožu.
Kako bi im vratili početnu mekoću, prilikom pranja u perilici dodajte čašu destiliranog bijelog octa. Pazite na mjeru deterdženta koju proizvođači preporučuju za pranej određene odjeće kao i na temperaturu pranja. Ako ste u mogućnosti, cijeli bubanj perilice napunite samo ručnicima, bez drugih odjevnih predmeta. Ako niste sigurni je li s vaših ručnika ispran sav deterdžent, nakon pranja pokrenite još ciklus dodatnog ispiranja i nemojte koristiti omekšivač.
Prije pranja ručnika, operite bijelo rublje uz izbjeljivač kako biste dezinficirali bubanj perilice i riješili se bakterija. Ručnik "prikuplja" mnoge bakterije s našeg tijela pa je dobro dezinficirati bubanj prije pranja ručnika. Nikada ih nemojte prati na niskim temperaturama i koristite tekući deterdžent kad god ste u mogućnosti. On će se lakše rastvoriti i isprati s ručnika i tako će oni ostati ili opet postati mekši na dodir.
>>Koliko puta vam mikrovalna nije dobro ugrijala hranu? Donosimo trik kako se ne opeći