savjet stručnjakinje

Trenerica podijelila 6 savjeta za šetnju psa na dugom povocu - bez da se zapetlja za apsolutno sve

Foto: shutterstock
Foto: shutterstock
Foto: shutterstock
Foto: shutterstock
Foto: shutterstock
Foto: shutterstock
Foto: shutterstock
Foto: shutterstock
16.03.2024.
u 12:21
Ovo je čest problem s kojim se susreću mnogi vlasnici pasa, ali mi imamo rješenja za vas.
Pogledaj originalni članak

Postoji mnogo zašto volite šetati svog psa na dugom povodcu. Ne samo da vašem psu to daje slobodu da trči uokolo, već vam daje i određenu razinu kontrole. Međutim, postoji jedna stvar koja nije dovoljno razmotrena - koliko može biti neugodno kada povodac zapne za drveće, grmlje i druge stvari koje biste mogli proći u šetnji. Ako ste odabrali jednu od duljih opcija, onda ste vjerojatno više puta iskusili ovaj problem, prenosi Yahoo. 

Ne samo da je neugodno otpetljavanje uzice, već i usporava vrijeme šetnje. Ako se možete poistovjetiti, niste sami. Ovo je čest problem s kojim se susreću mnogi vlasnici pasa, ali mi imamo rješenja za vas. U nedavnoj objavi na Instagramu, Jenna Pellerito, trenerica pasa, otkrila je šest savjeta za učinkovitije upravljanje dugim povodcem. 

1. Vježbajte otpuštanje i potezanje povodca: Prije nego što svog psa stavite na povodac, Jenna preporučuje da prvo vježbate nekoliko dana. Da biste to učinili, želite ponoviti pokret otpuštanja i potezanja  kako biste izgradili mišićnu memoriju. Jenna objašnjava kako će to olakšati stvari kada ih prvi put šetate na dugom povodcu.

2. Vježbajte trzanje uzice: Umjesto da ga olabavite svaki put kad ga primite, Jenna predlaže da trznete povodac kako biste ga pomaknuli - još jedan pokret koji možete uvježbati unaprijed. Ona kaže: ‘Ovo može biti zgodno ako se zapetljate u nešto pa vam je dovoljan samo trzaj da se otpetljate’. 

3. Palčevima pomičite povodac unutra i van: Kada pomičete povodac unutra i van, moglo bi vam se činiti prirodnim da koristite otvorenu ruku. Međutim, Jenna predlaže da umjesto toga koristite palčeve i objašnjava kako je to zapravo sigurnija i lakša metoda. ‘Za razliku od otvorene šake, moj višak lajne uvijek stoji u prostoru između mog palca i kažiprsta. To je općenito sigurniji zahvat, a također je lakše povodac kada ga učvrstite jer će već biti u poziciji za to’. 

4. Ne brinite previše oko povlačenja uzice: Jenna kaže da se ne trebate previše brinuti o prekomjernom povlačenju uzice ako nema nikakvih problema. Ovo je posebno važno ako imate energičnog psa koji voli trčati. 

5. Vježbajte znakove prisjećanja: Prije nego što počnete, dobra je ideja sa svojim psom uvježbati znakove prisjećanja i osnovno ponašanje hodanja na uzici. Jenna kaže: ‘Volim pripremati pse da shvate da je pritisak na povodac sam po sebi znak nagrade. To stvara automatski odgovor psa koji dolazi do mene kad dotakne kraj užeta. Super korisno!’. 

6. Prihvaćanje: Vaš će povodac u jednom trenutku zapeti za nešto (čak i ako ste profesionalac). Međutim, nakon prakticiranja ovih praktičnih savjeta, bit će vam puno lakše upravljati kada se to dogodi.

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.