Inspiracija

Najstariji maneken na svijetu ima 80. godina i tijelo na kojem mu zavide i mlađi manekeni

Foto: Screenhot
Wang
Foto: Screenhot
Wang
13.10.2016.
u 17:14
Otkako se prošetao pistom na Tjednu mode u Pekingu, Wang Deshun postao je prava senzacija
Pogledaj originalni članak

Nakon što je prošetao pistom na Tjednu mode u Pekingu, 80-godišnji maneken Wang Deshun postao je prava senzacija kao najstariji maneken na svijetu. Koračajući pistom bez majice, pokazao je čvrste mišiće i zasjenio sve mlađe manekene oko sebe. Interes medija nakon pojavljivanja na Tjednu mode jako ga je iznenadio.

– Neki tvrde da sam postao internetska senzacija, ali znate što? Ja sam se za ovaj dan pripremao 60 godina – kazao je Wang u intervjuu. 

Na Youtubeu nekoliko je videa u kojima Deshun priča o svom životu i uspjesima. Između ostalog, kaže da je prvi put u teretanu kročio s 50 godina, a ispod tih videa brojni su komentari u kojima korisnici pišu kako im je njegova životna priča i upornost prava inspiracija. 

– S 24 bio sam glumac u kazalištu. S 44 počeo sam učiti engleski. Kada sam imao 49 godina, okupio sam grupu pantomimičara i otišao u Peking kako bih počeo iznova. S 50 prvi put sam ušao u teretanu i počeo sam vježbati. Sedam godina poslije, vratio sam se na pozornicu i stvorio jedinstvenu predstavu na svijetu nazvanu "Žive skulpture". Sa 70 stvarno sam se navukao na vježbanje, a s 80 nosio sam svoju prvu reviju – ukratko je Wang ispričao svoju životnu priču i dodao kako još ima snova koje želi ostvariti.

 

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 3

AJ
ajesmojadni
17:55 13.10.2016.

Respect

Avatar commentator
commentator
18:42 13.10.2016.

Još samo da ostane "svoj" u pozama, da ne kopira mladenačke "kontrapposte" kao na toj fotografiji gore u crnom dresu. Najgore mi je kada se pumpa kako je kul kada starci i starice mogu što više ličiti na mlade. Dok ja smatram kako je vrh vrhova ako se uspije uzdići, istaknuti dostojanstvo starosti i sjede kose. Mladost za mlade a starost za stare, ali kao što rekoh; starost sa nakupljenom mudrošću koju bi za dobro mladih, trebalo njima predati. Problem je što po današnjem "way-u" mladi rijetko ili nikako da cjene ono što bi stari imali za ponuditi. Ali nekako mi se čini da u Kini nije tako, ako se ne varam tamo poštuju stare više nego ovamo.