Zlatna olimpijska, svjetska i europska odličja dokaz su kako je vaterpolo Hrvatima zapisan u genetskom kodu. Pribrojimo li tome i mnoge srebrne i brončane medalje, jasno je kako je Hrvatska već gotovo trideset godina u svjetskom vrhu, a svaka generacija iznjedrila je uspjeh na koji smo bili ponosni. Upravo zato, vaterpolo, kao jedan od najtrofejnijih sportova u hrvatskoj povijesti, zaslužuje prostor, posvećenost i najkompetentnije kadrove koji će našim najmlađima omogućiti najkvalitetniji sportski razvoj. Tom mišlju vodio se Ratko Štritof, bivši kapetan hrvatske vaterpolo reprezentacije i osvajač mnogih odličja, te došao na ideju osnivanja dječjeg zimskog kampa, na kojem će polaznici moći birati između vaterpola, plivanja, umjetničkog / sinkroniziranog plivanja te, naravno, skijanja.
Ratko Štritof, legenda je hrvatskog vaterpola, čiji je presjek profesionalne karijere zaista impresivan. Ipak, kao kruna karijere ističe se srebrna medalja s Olimpijskih igara u Atlanti iz 1996. godine, ali i dva europska srebra s prvenstava u Firenci i Kranju. Bio je kapetan hrvatske vaterpolo reprezentacije, a 2002. proglašen je najboljim hrvatskim vaterpolistom. Najtrofejniji je igrač HAVK Mladost svih vremena, s 25 osvojenih turnira te osvajač 4 naslova Lige prvaka. Nakon igračke, uplovio je u trenerske vode, tijekom koje je vodio više prvoligaških hrvatskih i inozemnih klubova.
Inače, Štritof je suprug bivše članice grupe Divas Martine Štritof. Grupa Divas bila je iznimno popularna devedesetih, a činile su je Ivana i Marija Husar, Maja Vučić i Martina Pongrac (udana Štritof). Na sceni su bili od 1995. godine i u deset godina postojanja nanizali hitove kao što su 'Sexy cool', 'Oprosti mi', 'Da ili ne'. Svoju glazbenu karijeru Martina Štritof okončala je prije 17 godina, a danas je uspješna dizajnerica interijera i vodi popularan dizajn store u centru Zagreba koji okuplja svjetske brendove za uređenje interijera.
VIDEO Kralj Charles III. prekida tradiciju dugu 185 godina
Da, bile su (Divasice) iznimno "popularne", toliko da niste spomenuli ove tri pisme u članku ne bi' se ni sitila koje su pisme imale. Hrvatska glazba, od kraja 1990.-ih, čast iznimkama, je sinonim za degradaciju glazbe. I, gore.