Nakon što joj je sin Davor Braun preminuo prošle godine, kako doznajemo, nakon duge i teške bolesti preminula je i njegova majka i vlasnica kultnog zagrebačkog kafića 'Charlie' Zdenka Braun.
"Charlie mlađi", kako su ga od milja zvali Dinamovci, bio je sin proslavljenoga maksimirskog braniča šezdesetih godina Mirka Brauna. Mirko, poznat pod nadimkom "Charlie", kultni je kafić u Gajevoj ulici otvorio još prije 48 godina, 21. lipnja, a vrlo je brzo postao neizostavno mjesto Zagrepčana.
Gospođa Zdenka Braun u vrijeme otvaranja bila je iznimno zadovoljna zaposlenica u samo nekoliko stotina metara od kafića udaljenoj Zagrebačkoj banci, te se snažno protivila suprugovoj ideji o kupnji lokala. Preklinjala je Mirka da ne ide u ugostitelje te da se drži sporta, nečega o čemu je puno toga znao, ali s obzirom na Mirkovu legendarnu tvrdoglavost, koja mu je u igračkim danima znala biti vrlina, a u obiteljskim ponekad i mana, odustajanje od te ideje nikada nije bila realna opcija.
Iako su njegova vrata trebala biti sa strane, tamo gdje je sada veliki prozor u kojemu se često mogao vidjeti Ćiro Blažević kako ispija cedevitu, a ne naprijed - okrenuta prema trgu - kao što je to danas, gospođa Zdenka odlučno je pri prvom pogledu na lokal, tik pred ptvaranje, rekla kako se to treba promijeniti.
Bez Zdenke, dobro je to rekao Mirko, a njegove riječi bile su svakodnevno potvrđivane narednih 48 godina, zbilja ne bi mogao. Nakon Mirkove smrti 2004. godine, gospođa Zdenka je s puno ljubavi i odgovornosti naslijedila bit Charlieja.
Kultni kafić na početku Gajeve ulice bio je i ostao omiljeno mjesto okupljanja Zagrepčana i njihovih gostiju, naročito tijekom subotnje špice, ali i omiljeni kafić mnogih političara, poduzetnika, sudaca i odvjetnika, novinara, policajaca, glazbenika i sportaša, među kojima su bili i Slaven Letica, Ćiro Blažević, Saša Zalepugin, i dr.
Upravo su se u ovom kafiću 14. studenoga 2019. godine brojni oprašali od legendarnog Branka Lustiga, u kojem je proslavljeni producent često ispijao kave. U čast Lustigu na jedan od stolova tada je postavljen bijeli šešir kakav je i sam Lustig nosio.