Zdenka Infeld rođena je 14. travnja 1958. godine u Zagrebu, od 1956. godine pohađa osnovnu školu u Adamovec, a 1974. seli u Zagreb gdje upisuje srednju Trgovačku školu. Potkraj 70-ih, 12 godina radi u zagrebačkoj tvrtki na kontroli rada, a danas slovi za najbogatiju Hrvaticu i tvrtka u vlasništvu Zdenke Infeld jedna je od vodećih proizvođača žica za gudačka i trzajuća glazbala na svijetu. Od 2007. godine pa do danas, pod vodstvom Infeld, tvrtka Thomastik Infeld udvostručila je rezultate, a 2016. Infeld je preuzela i konkurentsku dansku tvrtku Jargar Strings. - Tvrtka je osnovana 1919. godine, mi smo slavili 2019. stogodišnjicu i, kako bismo rekli, doveli smo cijeli svijet preko Thomastika u Beč. Nije nas Beč poslao van nego smo mi doveli svijet u Beč. Thomastik Infeld je institucija kao takva koja je u komunikaciji s preko 93 zemlje s produktom liderom na tržištu - ispričala je Zdenka gostujući prije par godina u emisiji "U svom filmu" Tončice Čeljuske.
Tvrtka Thomastik Infeld pripadala je njezinom suprugu Petru i iako mnogi misle kako je Zdenka svoje bogatstvo stekla zahvaljujući pokojnom suprugu Peteru to nije u potpunosti točno. Naime, za njega se udala nakon što je izgubio obiteljsko bogatstvo i u samo nekoliko godine je Zdenka tvrtku opet podigla na noge. Infeld je vrlo uspješna poslovna žena koja vodi uspješan biznis u Austriji i Danskoj te ima otprilike 230 zaposlenika. Osim toga, ima i veliku ljubav prema umjetnosti te je pokazuje tako da u svojem vlasništvu ima zbirku umjetnina od preko 14 tisuća slika. Njena kolekcija suvremenog karaktera mogu pronaći djela Picassa, Klimta, Dalija, Miroa, Warhola, Giacomettija, Schielea, Kokoschke i brojnih drugih. Počeci ove ugledne dame ukazuju na to kako je hrabra, odvažna i ustrajna žena. Nije joj uvijek bilo lako i njezin početak bio je težak jer je sa samo 22 godine postala udovica. Jako mlada Zdenka se zaljubila u elektrotehničara Morisa Palislamovića iz Banje Luke, a zajedno su dobili kćer Jasnu i sina Alena, kako su domaći mediji ranije navodili.
Prema njihovu pisanju, brak je potrajao četiri godine zbog tragedije koja je zadesila tada mladu obitelj. Prometna nesreća u kojoj je nesretno poginuo Moris ostavila je dubok trag na Zdenku Infeld. Krajem 70-ih zaposlila u jednoj zagrebačkoj tvrtki na kontroli rada, gdje je radila 12 godina. Počela je učiti strane jezike te je upijala znanje o umjetninama i družila se s ljudima koji su joj mogli prenijeti to znanje. Sredinom 80-ih se odvažila ući u privatni biznis te je iznad Britanskog trga otvorila antikvarijat specijaliziran za namještaj. Tada je uspješno poslovala, ali se 2005. odlučila preseliti u Beč. Tada novog supruga, inače 16 godina starijeg Petera Infelda upoznala je početkom 1980.-ih i dugi niz godina bili su prijatelji, a iz tog prijateljstva se rodila i ljubav. Peter Infeld naslijedio je obiteljski posao koji je vodila njegova pokojna majka, a ona mu je ostavila tvornicu koja je, među ostalim, prva proizvodila čelične žice za glazbala. Osim toga, s majkom Margarete počeo se baviti i kolekcionarstvom 1965.godine. Prvo djelo koje su kupili bilo je plato 'Malach' Ernsta Fuchsa, zatim su prvog Schielea kupili na rate i tako su s godinama stvorili jednu od najvećih kolekcija u Austriji i jednu od najznačajnijih u Europi s oko 14 tisuća umjetnina. Njihova kolekcija sadrži najveći bečki fantastički realizam na svijetu.
GALERIJA Vruće fotke! Pogledajte kako se Lidija Bačić mijenjala kroz godine, ovo su neka njezina najseksi izdanja
Peter je, kad su mu već bile 63 godine, brakom okrunio svoju ljubav sa Zdenkom. U braku su bili samo pet godina zato što je 15. travnja 2009. Peter preminuo, a ona je nastavila voditi obiteljsku tradiciju te je upisala studij menadžmenta. Upravo u to vrijeme Peter je bio žrtva prevare poslovnih partnera s kojima je surađivao. Zdenka je na austrijskom sudu 2005. tužila odgovorne u Zakladi Infeld, a proces je dobila tek 2013., četiri godine nakon Peterove smrti. Iste je godine dobila i austrijsko državljanstvo. Tako je tvrtku naziva 'Thomastik Infeld' digla iz pepela. Samu proizvodnju povećala je za sto posto, investirala u modernizaciju proizvoda te izradu novih strojeva. Također, kupila je konkurentsku firmu u Danskoj sa sjedištem u Kopenhagenu. Zdenka i sada ima pune ruke posla oko zbrinjavanja dragocjene obiteljske zbirke umjetnina, dviju galerija i brojnih nekretnina u svom vlasništvu. Želja pokojnog joj supruga Petera bila je da se tri puta godišnje organizira izložba za sve posjetitelje i to besplatno, na njegovu imanju.
Rođena 1958., a osnovnu školu upisala je 1956.? Bila je napredno dijete.