Rukometna braća Karabatić, Nikola i Luka sa smješkom sada mogu prijeći u PSG. Za aferu namještanja utakmice Montpellier - Cesson, koja je igrana u svibnju 2012. godine, prošli su samo sa novčanom kaznom. Nikola će morati platiti 10 000, a Luka 15 000 eura. I to je to. Zatvorske kazne nema. A braći je to sitniš za platiti s obzirom da su prešli u PSG za puno, puno veće novce.
Još su se i žalili
I zamislite, braća su se još žalila na dobivenu kaznu. No, tko ih poznaje reći će da i to nije iznenađenje jer su prilično štedljivi i ne vole trošiti uzalud novac. Naravno, samo kada nije riječ o kladionici...
U nekim drugim zemljama za ovakvu vrtu kazne predviđena je zatvorska kazna i u najmanju ruku uvjetna kazna. Primjerice, Nogometni savez Italije zbog namještanja utakmica kaznio je prvoligaša Pescaru sa dva boda i suspendirao četvoricu igrača na pet godina.Trećeligašu Albinoleffeleu oduzeto je 15 bodova, a četveroligašu Piacenzu 11 bodova. Prvoligaši Sampdoria i Siena moraju platiti kaznu od po 50.000 eura.
Njemački nogometni savez izrekao je kaznu Marcelu Schuonu, nekadašnji član Osnabrücka. On je zbog namještanja utakmice suspendiran na dvije godine i devet mjeseci. Zbog namještanja utakmica u Trećoj ligi Norveške u zatvor su morali Albanac Drin Shala (osam mjeseci zatvora), njegov sunarodnjak Alban Shipshani (osam mjeseci) i Senegalac Pepe Formose Mendy (šest mjeseci).
"Ukrao" mi mobitel...
Ima takvih slučajeva bezbroj, no Nikola Karabatić očigledno je preveliko ime da bi se "odmarao" u zatvoru i da ne bi pomogao PSG-u da krene po naslov Lige prvaka ili da Francuska bez njega mora igrati na europskom prvenstvu u Poljskoj, u siječnju 2016. godine.
Premda se Nikola u cijeloj toj priči pojavljuje kao najvažniji kotačić s obzirom da je s njegovog mobitela išla uplata za spornu utakmicu, on je prošao sa najblažom kaznom. On se na sudu pravdao da su mu tada mobitel uzeli djevojka i brat i da on nije imao pojma što rade. I sudac se na to izlaganje morao slatko nasmijati.
I za ovo je zasigurno Mamić kriv.