Možda je slučajnost, no i ona ima svoju simboliku. Baš nakon što je direktor Andro Knego urudžbirao svoju ostavku, u Cibonine odaje stigla je struja. Ne želimo reći da je Elektra tempirala uključenje, no i električna energija može biti sredstvo pritiska odnosno poruka neposlušnima.
Sanacija je bolje rješenje
Gradski oci, Milan Bandić i njegovi najbliži suradnici, na putu su da pod tornjem dobiju što su htjeli jer i predsjednik kluba Vlatko Previšić spreman je odstupiti. No, on to može jedino na Skupštini, jer je jedini dopredsjednik kluba Lalić već odstupio iz Upravnog odbora pa Previšić nema kome predati klub.
Direktora kluba, kroz klupsku proceduru, sada će postaviti Bandić. To bi mogao biti bivši direktor Arene 46-godišnji Zdenko Antunović. On bi mogao potpisati stečaj, ali i Cibonino odricanje od poslovnih prostora u korist Grada.
- Nisam ozbiljno razgovorao o tome pa to ne mogu niti komentirati. Čini mi se da je to zbog priče na istu temu od prije dvije godine. No, lagao bih vam kada bih rekao da me to ne zanima. U Cibonu bih kao direktor došao jedino sa pet vrsnih menadžera međunarodnog kalibra čija imena zasad ne želim otkriti - kazao je Antunović.
Na sve to predsjednik Vlatko Previšić poručuje da je, ako je to za dobrobit kluba, i on spreman odstupiti.
- Dok sam još tu, predlažem sanacijski postupak, nikako stečaj, i to i predlažem u pismu koje šaljem gradonačelniku i Skupštini grada, ali i na znanje sportskim čimbenicima kao što su HOO, HKS i ZŠS – ističe predsjednik kluba Vlatko Previšić.
Po riječima Cibonina tajnika i pravnika Marka Filipovića, stečaj može pokrenuti netko od vjerovnika uz trošak od 10.000 kuna i procijenjenu sudsku pristojbu. Stečaj mogu pokrenuti i zaposlenici, ali oni ne moraju platiti 10.000 kuna.
– Zagrebačka banka već bi pokrenula stečaj da vrijednost založenih nekretnina ne prelazi iznos kredita – ističe Filipović.
Ni stečaj nije smak svijeta
I on se zalaže za sanacijski program u kojem ne bi bilo stečajnog suca niti upravitelja, a provodili bi ga uprava kluba, Grad ili svi zajedno.
– U prvoj fazi trebalo bi osigurati 10-15 milijuna kuna čime bi se deblokirao račun. Time bi se mogle isplatiti sve plaće zaposlenicima i sve neisplaćene obroke igračima te bi to odmah stvorilo potpuno drugi ugođaj u klubu. Za preostali iznos duga, za izgubljene sudske sporove, napravi se dinamika isplate – savjetuje Filipović.
Vjerovnici će reći da niti stečaj Cibone, kao sportske udruge, ne bi bio smak svijeta. Dakako, pod uvjetom da u stečajnu masu uđu poslovni prostori, da se imaju od čega naplatiti.
– Samim otvaranjem stečaja udruga se ne briše iz HKS-a niti se izbacuje iz Eurolige. Druga je stvar bi li Cibona u takvom stanju izborila status euroligaša za sljedeću sezonu. Recimo, ako Cibona do 21. prosinca ne plati igrače koji su tražili zaštitu ugovora kao Bagarić i Vukušić, klub ne bi mogao licencirati igrače pridošle prošlo ljeto za igranje u Ćosićevu kupu, a poslije i u hrvatskom prvenstvu – objašnjava direktor NLB lige i povjerenik A-1 lige Josip Bilić.
Antunović: Budem li direktor Cibone, doći ću s 5 vrsnih menadžera
Ruski dezerter otkrio tajne o Putinovoj nuklearnoj bazi: 'Bili smo spremni izvršiti udar, a tamo vas stalno šalju na detektor laži'
Prema njegovim riječima, ruske nuklearne snage bile su stavljene u stanje potpune borbene pripravnosti odmah nakon početka rata, a on je bio odgovoran za čuvanje nuklearnog oružja
USKOK opet u akciji: Uhićenja u čak pet županija, evo tko je ovaj put na meti istražitelja
Istraga obuhvaća više osoba za koje postoji osnovana sumnja da su kao članovi zločinačkog udruženja počinili kaznena djela protiv intelektualnog vlasništva, kao i kaznena djela protiv računalnih sustava, programa i podataka, navodi se u priopćenju iz USKOKA
UŽIVO Tenzije na Odboru, zastupnici rešetaju Plenkovića i Hrstić: Najavljeni prvi potezi nove ministrice zdravstva
Hrstić je predložena za ministricu zdravstava nakon što je njezin prethodnik Vili Beroš, zbog sumnje da je u nabavi medicinske opreme uzimao mito, završio u istražnom zatvoru te je razriješen ministarske dužnosti
Filipinka Arcely za svoju je obitelj odabrala Hrvatsku: 'Pronašli smo svoje mjesto u zajednici'
Filipinka Arcely Bingh i njezin suprug Nigerijac Carlos Opara već sedam godina žive u Hrvatskoj s jasnom željom u svojim srcima – Hrvatska je zemlja u kojoj žele ostati zauvijek, u kojoj žele odgojiti svoga 7-godišnjeg sina Karla Lewisa i upravo ovdje među Hrvatima vide svoju budućnost.
Od studentske ideje do utjecajnog portala: 'Nije bilo bogatih roditelja, nego “ajmo pa kud puklo”
izmedju ostalih za ovo stanje u Ciboni treba zahvaliti gradonacelniku Bandicu. A Cibopni ne trebaju samo menadzeri treba brdo love