ATP HALLE

Ivo Karlović osvetio Bornu Ćorića i postavio rekord po broju asova!

19.06.2015.
u 14:32
Bilo je 7:5, 6:7 (8), 6:3 za dva sata i 14 minuta igre, a to je našem tenisaču donijelo polufinale

Ivo Karlović osvetio je Bornu Ćorića i pobijedio Tomaša Berdycha 7:5, 6:7 (8), 6:3 za dva sata i 14 minuta igre na ATP turniru u Halleu! Plasirao se u polufinale i pokazao odličnu formu, posebno u servisima jer pogodio je 45 asova i imao 70 posto na prvom servisu! To je rekord na ATP turniru, Mark Philippoussis bio je prijašnji vlasnik sa 44 u mečevima na dva dobivena seta. Na tri dobivena prvi je John Isner sa 113 as servisa, a naš tenisač ih je skupio najviše 78 u jednom meču.

Bio je to klasičan meč "diva sa Šalate", na servisu je bio nedodirljiv i čekao svoju priliku te ju je dočekao kod 5:5 u prvom setu te bacio Berdycha u očaj. Djelovalo je kao da će naš tenisač to riješiti u drugom, ali u tie-breaku Čeh se nekako konsolidirao i slavio sa 10:8.

No samo je produljio agoniju jer Karlović je od 72 prva servisa samo sedam poena dopustio protivniku i onih 17 koji nisu bili as, bili su poeni iz igre. Uz to je kod 2:1 napravio drugi break u meču i već tad bilo je jasno da će pobijediti. Nevjerojatna forma i samo neka tako nastavi protiv pobjednika meča velikog Rogera Federera (prvi nositelj) i Floriana Mayera.

Ali dok Ivo ovako igra, finale nije nimalo neizgledan scenarij.