Barca pobjedom ostala sama na vrhu, Aletico dobio dva crvena kartona

Barcelona - Atletico
30.01.2016.
u 18:07
Barca je ovom pobjedom pobjegla Atleticu tri boda, a uz to ima i utakmicu manje, nije odigrala svoj susret protiv Sporting Gijona.

Barcelona je u 22. kolu španjolskog prvenstva na Camp Nouu dočekala Atletico, momčad s kojom je do danas imala isti broj bodova, i pobijedila sa 2:1 na krilima Messija i Suareza.

No, nije utakmica dobro krenula za Katalonce, gosti su odlično stajali na terenu, bili disciplinirani i izlazili u opasne kontre, a jedna takva rezultirala je vodstvom. U desetoj minuti igrači Diega Simeonea odigrali su lijepu akciju, Niguez je dao za Kokea koji je ostao sam u srcu kaznenog prostora i bez velikih poteškoća zabio je za vodstvo.

Atletico se zatim malo povukao i uspio primiriti Barcelonu, ali samo do 30. minute kada Messi zabija za izjednačenje. Argentinac je odlično 'stisnuo' povratnu loptu Neymara, a statističari su odmah izračunali da su Messi i Ronaldo sada zajedno postigli 1000 pogodaka u karijeri. Ta dvojica izvanzemaljaca doista su klasa za sebe i svi možemo biti presretni što živimo u njihovoj eri i uživamo u njihovim majstorijama.

Osam minuta nakon Messija, zabio je još jedan majstor - Luis Suarez. Urugvajac se odlično ubacio ispred svog čuvara i kroz noge zabio Oblaku za preokret. Zanimljivo, Atletico je do ove utakmice imao najbolju obranu u Europi, primio je svega osam pogodaka, a samo je od Barcelone primio više od jednog gola, što se ponovilo i u današnjem susretu.

U nastavku utakmice nije bilo pogodaka, ali su igrači Atletica ostali bez dvojice igrača. Prvo je Filipe Luis dobio crveni karton zbog prekršaja nad Messijem. Bio je to čak četvrti igrač Atletica u povijesti koji je isključen zbog prekršaja nad Argentincem. Niti jedna druga momčad nije ih dobila toliko zbog prekršaja nad njim, ali ne treba čuditi da ga pokušavaju zaustaviti svim silama ako se u obzir uzme podatak da je upravo protiv njih najraspoloženiji, danas im je zabio 25. pogodak.

Pred kraj utakmice i Godin je dobio drugi žuti karton kada je brutalno srušio Suareza. Ivan Rakitić za Barcelonu je igrao do 67. minute kada ga je zamijenio Arda Turan.