KUP KRALJA

Barcelona napravila prvi korak prema finalu, Ivan Rakitić ušao s klupe

11.02.2015.
u 22:18
Pobijedili su Villarreal 3:1, a zabili su Messi, Iniesta i Pique, dok je za goste zabio Trigueros.

Barcelona je napravila prvi korak prema finalu Kupa kralja. U prvom polufinalnom dvoboju na Camp Nou svladala je Villarreal sa 3:1 pogocima Messija, Inieste i Piquea. Strijelac za goste bio je Trigueros.

Isti suparnici igrali su prije deset dana na istom mjestu u Primeri, Katalonci su tada slavili tijesno (3:2), u dvoboju u kojem je žuta podmornica dvaput vodila. Sad je Barcelona diktirala tempo, ali trebalo je 40 minuta da obrana Villarreala kapitulira. U nizu od 21 utakmice, Marcelinova je momčad doživjela samo dva poraza, oba protiv Barcelone.

Ivan Rakitić nije se našao u prvih 11 Luisa Enriquea, ušao je u 68. minuti umjesto Rafinhe. Bili su to trenuci u kojima je Barcelona potpuno kontrolirala utakmicu, a hrvatski se reprezentativac istaknuo s nekoliko driblinga i prodorom, bez "opipljivijeg" učinka.