Raketa asistent

Barca slavila, Messi zagrlio Rakitića nakon što mu je pomogao u 'rušenju' Ronalda

14.03.2015.
u 19:58
Barca je i dalje vodeća u prvenstvu, ima četiri boda više od Reala, ali i utakmicu više.

U 27. kolu španjolske lige Barcelona je u gostima igrala protiv Eibara i slavila sa 2:0. Vodeća momčad prvenstva u sjajnoj je formi, a to je potvrdila i danas. Momčad Luisa Enriquea u posljednjih 17 utakmica u svim natjecanjima ima samo jedan poraz (kod kuće od Malage) i čak 16 pobjeda!

Prvi pogodak postigao je Lionel Messi u 31. minuti iz jedanaesterca, kojeg je sudac dosudio zbog igranja rukom u kaznenom prostoru. Isti igrač udvostručio je prednost u 55. minuti nakon asistencije Ivana Rakitića. Hrvatski reprezentativac ubacio je iz kornera, a Argentinac zabio za 2:0 i potrčao mu u zagrljaj.

Messiju je to bio 32 pogodak u prvenstvu ove sezone, čime je prestigao Cristiana Ronalda. Dosad su zajedno držali prvo mjesto na ljestvici strijelaca. Uz to, Argentinac je u svim natjecanjima ove sezone zabio 43 pogotka (već sada ima dva više nego prošle sezone), a u 2015. godini je eksplodirao i već je zabio 17 golova u Primeri.

Ivan Rakitić igrao je do 72. minute kada ga je zamijenio Xavi. Barca je i dalje vodeća u prvenstvu, ima četiri boda više od Reala, ali i utakmicu više.