PRIMERA

Barcelona razbila Mallorcu, Budimir propustio dvije šanse, a Rakitić upisao 300. utakmicu

14.06.2020.
u 08:14
Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić za Barcelonu je odigrao drugo poluvrijeme i upisao 300. utakmicu za svoju momčad.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 28. kola španjolskog nogometnog prvenstva vodeća Barcelona je sa 4-0 u gostima dobila Mallorcu, koja se bori za opstanak.

Barca sada ima pet bodova prednosti u odnosu na Modrićev Real Madrid, koji u nedjelju igra protiv Eibara.

Za Barcelonu strijelci su bili Arturo Vidal (2), Martin Braithwaite (37), Jordi Alba (79) i Leo Messi (90+3). Uz pogodak, Messi je dodao i dvije asistencije, za prvi i treći gol.

Hrvatski napadač Ante Budimir, najbolji strijelac Mallorce sa devet pogodaka, igrao je do 85. minute i imao je dvije odlične prilike, ali ih nije iskoristio. Prvu u završnici prvog poluvremena, kada je njegov pokušaj glavom bio trunku neprecizan, kao i 48. minuti kada je pucao sa vrha 16-erca.