AMATERSKI NOGOMET

Bistra preko Klasa do prvog mjesta

30.09.2013.
u 00:04
Bez većih problema nove bodove upisali su i nogometaši Dugog Sela. Nakon sjajnog starta Stupnik je u negativnom nizu.

Nogometaši Bistre lako su pobijedili Klas (Šoštarić tri pogotka) u 7. kolu Treće HNL i tako preuzeli zajedno sa Maksimirom vrh tablice. Bez većih problema nove bodove upisali su i nogometaši Dugog Sela. Nakon sjajnog starta Stupnik je u negativnom nizu.

Upisali su već treći poraz za redom. U derbiju začelja Karlovac i Libertas osvojili su po bod.

Rezultati 7. kola Treće HNL - središte: Dubrava - Vrapče 1:1, Dugo Selo - Zagorec 4:0, Stupnik - Trnje 1:3, HAŠK - Vrbovec 1:1, Maksimir - Špansko 2:0, Udarnik - Samobor 1:0, Karlovac - Libertas 1:1, Bistra - Klas 5:0; poredak: Bistra 17, Maksimir 17, Dugo Selo 16, Vrbovec 15, Stupnik 10, Špansko 10, Trnje 10, Zagorec 9, Dubrava 9, Vrapče 8, Libertas 8, HAŠK 7, Udarnik 6, Samobor 4, Karlovac 3, Klas 1.

U 6. kolu Prve zagrebačke lige Dinamo iz Odranskog Obreža izgubio je u derbiju kola na gostovanju kod Ivanja Rijeke. Vrh je preuzela Kustošija koja je bez problema svladala Concordiju. Ni Ponikve se nisu pretjerano namučile protiv Sesvetskog Kraljevca.  Botinčani su napravili preokret na Pongračevu. Gubili su do 84. minute, a onda su pogotcima Petrovića i Gavrana u sudačkoj nadoknadi osvojili sva tri boda. S dva pogotka Dino Prskalo donio je Nuru novu pobjedu. Sava je i dalje bez bodova.

Protiv Jaruna imali su i peh jer im se u 10. minuti ozlijedio jedan do tri mlada igrača koja su obavezna igrati prvo poluvrijeme. Tako je Sava 35 minuta igrala s igračem manje i u tom razdoblju primila je dva pogotka.

Rezultati 6. kola: Šparta-Elektra - Botinec 1:2, Kustošija - Concordia 3:0, Ivanja Reka - Dinamo 2:1, Nur - Trešnjevka 2:0, Sava - Jarun 1:4, Ponikve - Sesvetski Kraljevec 3:0, Odra - Croatia-Prigorje 2:4, Prečko - Tekstilac-Ravnice 4:2; poredak: Kustošija 15, Ponikve 14, Ivanja Reka 14, Dinamo 12, Nur 12, Botinec 10, Tekstilac-Ravnice 9, Croatia-Prigorje 8, Šparta-Elektra 7, Jarun 7, Sesvetski Kraljevac 7, Prečko 7, Concordia 6, Odra 6, Trešnjevka 2, Sava 0.