LE CHAMPIONAT

Bordeaux pobjedom zadržao vrh

28.09.2009.
u 08:19
Nogometaši Bordeauxa u sedmom su kolu francuskog prvenstva stigli i do šeste ovosezonske pobjede, čime su zadržali vrh Le Championnata.

Aktualni prvaci imali su težak posao, ali su ipak uspjeli slomiti otpor dosad neporaženog Rennesa i slaviti s 1-0. Jedini strijelac bio je Brazilac Wendel u 23. minuti utakmice na stadionu Jacques Chaban-Delmas. Potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertic ušao je u igru u 67. minuti upravo umjesto strijelca Wendela.

Lens hrvatskoga reprezentativnog vratara Vedrana Runje doživio je treći ovosezonski poraz. S 3-0 je na svome terenu bolji bio Le Mans uz dva pogotka Frederica Thomasa. Iako je primio tri gola, svi izvještaji govore o sjajnom Runjinu danu, ističući kako bi Lens prošao puno gore da nije bilo odličnoga hrvatskog vratara.