Bundesliga, 24. kolo

Borussia (D) otišla na +7 Bayernu, Perišić sudjelovao kod gola

03.03.2012.
u 20:28
Naš je reprezentativac ušao u 72. minuti, a započeo je akciju za pobjednički gol aktualnog prvaka.

Dortmundska je Borussija iskoristila posrtaje prvih pratitelja Bayerna i Schalkea i pobjedom nad Mainzom 2:1 pobjegla Bavarcima na sedam bodova razlike, a Schalkeu na čak 11. Od svog imenjaka iz Mönchendgladbacha momčad Jürgena Kloppa ima osam bodova više, ali i utakmicu više. No, i u slučaju pobjede Borussije (M) sutra na gostovanju kod Nürnberga, prednost će biti velikih pet bodova.

U pobjedi dortmundskog sastava igrao je i Ivan Perišić od 72. minute, a upravo je on započeo akciju za drugi pogodak, koji je Kagawa postao rezultat na konačnih 2:1. Prvi gol za aktualnog prvaka zabio je Blaszczykowski u 26., zatim je donedavni Borussijin igrač Zidan u 74. izjednačio, da bi Japanac Kagawa zabio za 2:1.

Poredak: Borussia (D) 55, Bayern 48, Borussia (M) 47(-1), Schalke 44...