Finale ABA lige

Cedevita ponovno izgubila u Beogradu, Boatright se ozlijedio!

11.04.2017.
u 20:18

Košarkaši Cedevite izgubili su i drugu utakmicu finala ABA lige. Crvena zvezda je u Beogradu pobijedila Cedevitu sa 84:73, a loša vijest za hrvatskog prvaka je što se ozlijedio Ryan Boatright.

Nakon ovog dvoboja serija seli u Zagreb gdje se u četvrtak (19) igra treća utakmica. Zvezda vodi sa 2-0.

Domaćin je u susret ušao mnogo odlučnije nego dan ranije. Od početka je gradio prednost koji je do kraja prvog poluvremena narastao na 23 koševa prednosti (57:34). Polovicom druge četvrtine cedevitaši su zaigrali čvršće u obrani te je domaćin počeo griješiti.

No crveno-bijeli su brzo odgovorili, te su tricama ugasili nadu Cedevite u mogući preokret. Ipak, u nastavku je zagrebačka momčad ušla nešto odlučnije i smanjila prednost na 15 koševa razlike (59:44).

Nakon što se ozlijedio Ryana Boatrighta već smo pomislili da će se Cedevitina igra raspasti, ali Pozzeccovi košarkaši dobili su krila te su u posljednjoj četvrtini utakmicu učinili zanimljivijom.

Šest minuta prije kraja uspjeli su smanjiti Zvezdinu prednost na 12 koševa razlike (73:61). Domaćin je agresivnijom igrom u završnici zadržali prednost i pobijedili sa 84:73.

Zagrebačku momčad je i danas vodio pomoćni trener Gianmarco Pozzecco, jer je Veljko Mršić bio kažnjen.

Miro Bilan je ubacio je 12, Ra'Shad James 11, a James Shurna i Ryan Boatright po 10 koševa za Cedevitu. Strijelce Crvene zvezde predvodili su Charles Jenkins sa 16 i Nathan Wolters sa 14 koševa, Dangubić je postigao 12, a Mitrović i Gudurić po 10.

Tijek druge utakmice finala ABA lige:

Crvena zvezda - Cedevita 84:71 (29:18, 28:16, 15:16, 12:23)

34' - Tomas ubacio za dva i smanjio na 12 koševa razlike - 73:61.

32' - Dangubić je zabio iz slobodnog bacanja za Zvezdu - 73:54.

30' - Nakon treće četvrtine Zvezda vodi sa 22 koša razlike.

26' - Boatright se ozlijedio!

24' - Sada je Bilan ubacio u seriji četiri koša, Cedevita je smanjila na 15 koševa razlike - 59:44.

22' - Boatright u nastavku ubacio svih šest koševa za Cedevitu - 57:40.

21' - Počelo je drugo poluvrijeme.

20' - Završilo je prvo poluvrijeme. Gudurić je zabio tricu sa zvukom sirene za uvjerljivo vodstvo Zvezde - 57:34.

20' - Katić se ozlijedio, a beogradska publika pljeskom je ispratila hrvatskog košarkaša s terena.

18' - Jenkins je zabio za najvjerljiviju prednost u dosadašnjem dijelu utakmice - 51:31.

16' - Cedevita je počela igrati agresivnije u obrani, pa zvezdaši griješe. Žganec je smanjio na deset pogodaka razlike - 39:29.

14' - Bilan je ubacio oba slobodna bacanja - 36:25.

12' - Babić je tricom ponovno vratio nadu Cedeviti - 30:21.

10' - Završila je prva trećina, Zvezda protiv Cedevite vodi sa 29:18, Gudurić je sa zvukom sirene zabio tricu za domaćine.

10' - Shurna tricom smanjio na 26:18.

9' - Tomas zabio tricu i smanjio prednost Zvezde - 19:14.

7' - Žganec zabio oba slobodna bacanja za 14:9.

7' - Zvezda je zabila pet koševa u nizu - 14:7.

6' - Boatright ubacio tricu s istekom vremena - 9:7.

4' - Žganec je ubacio dva slobodna bacanja, Cedevita je smanjila na 5:4.

3' - Bilan je ubacio prve koševe za Cedevitu - 5:2

2' - Boatright je izgubio loptu, a Zvezda je iz brze akcije zabila prve koševe na utakmici - 3:0

1' - Počela je druga utakmic finala ABA lige.