Chelsea

Chelsea uspješno plovi: Di Matteo je uspio preporoditi čak i Torresa

Foto: 'FRANCISCO LEONG'
Chelsea uspješno plovi: Di Matteo je uspio preporoditi čak i Torresa
28.03.2012.
u 19:20
Roberto di Matteo, preuzevši privremeno mjesto prvog trenera Chelsea, preporodio je londonsku momčad. U sedam susreta u kojima je vodio momčad ima učinak od pet pobjeda, jednog remija i nesretan poraz od Manchester Cityja.
Pogledaj originalni članak

Posljednja pobjeda bila je protiv Benfice u Lisabonu.

Unatoč tome što je sastav s kojim je istrčao na La Luz izazvao čuđenje i kritike, pogotovu uvrštenje u sastav Ferreire i Kaloua (ostavivši na klupi Drogbu i Sturridgea), Di Matteo je bio zadovoljan nakon pobjede.

- Kalou je ušao u momčad nakon dugo vremena, igrao je sjajno i zabio i gol. Mislim da to nije bila kocka, ali ponekad u životu morate malo i riskirati.

Razlog zbog kojeg je u početnih 11 uvrstio Kaloua objasnio je činjenicom da Chelsea igra puno utakmica i da mu je trebala momčad koja ima energije za utakmicu visokog tempa. - Imali smo puno prilika za gol, sačuvali smo mrežu netaknutom igrajući dobro u obrani. Na kraju, nismo se ni nadati mogli boljem rezultatu. Ipak, moramo još puno raditi kako bismo na Stamford Bridgeu izborili polufinale – dodao je Chelsin strateg.

- Ovo je dobar rezultat i gol u gostima je vrlo važan. Naravno da bih želio igrati u svakoj utakmici, ali mora se poštovati menadžerov izbor. Večeras mi je dao priliku i odužio sam se na travnjaku - rekao je nakon susreta junak utakmice Kalou.

Možda i najvažnija stvar koju je talijanski stručnjak napravio nakon dolaska na klupu bluesa je to što je u nogometni život vratio Fernanda Torresa. Popularni El Niño, koji je već proglašen i najgorom Chelsinom prinovom, nedavno je u FA kupu postigao dva pogotka Leicester Cityju a i u Lisabonu pokazao je da nije zaboravio igrati te je asistencijom Kalouu za pogodak doveo svoju momčad na prag ulaska u još jedan polufinale Lige prvaka. U pravu formu vratio je i Franka Lamparda, a Didier Drogba podsjeća na svoje najbolje dane. Ostanak talijanskog stručnjaka na klupi londonskih plavih ovisit će najviše o učinku u Ligi prvaka i borbi za četvrto mjesto u prvenstvu. Uspije li osvojiti Abramoviču najdraži trofej, Ligu prvaka, i prestigne li Tottenham na ljestvici, priče o The Special Oneu, Guardioli i Blancu postat će suvišne, a Talijan više neće biti samo privremeno rješenje.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.