AUSTRALIAN OPEN

Čilić okrenuo 0:2 u setovima i izborio dvoboj sa Simonom

14.01.2014.
u 12:31
U drugom kolu Marin će igrati protiv 18. nositelja Gillesa Simona koji je nakon četiri sata i 35 minuta igre pobijedio Daniela Brandsa sa 6:7(4), 6:4, 3:6, 6:3, 16:14.

Marinu Čiliću trebalo je tri sata i 14 minute te pet setova protiv Španjolca Marcela Granollers-Pujola da izbori drugo kolo Australian Opena. Hrvatski tenisač pobijedio je sa 4:6, 4:6, 6:3, 6:3, 6:2.

Španjolcu su u prva dva seta bila dovoljna dva rana breaka, jedan u trećem gemu prvog seta te jedan u prvom gemu drugog seta da povede sa 2:0 u setovima.

Granollers-Pujol je servis držao sve do osmog gema trećeg seta kada mu ga je Čilić napokon uspio oduzeti. U tom setu Marin Španjolcu nije dao nijednu priliku za oduzimanje servisa pa je priveo set u svoju korist sa 6:3.

U četvrtom setu Čilić je napravio dva breaka, u prvom i posljednjem gemu, za novih 6:3 i izjednačenje u setovima na 2:2.

Španjolac se odlučujućem setu držao prva četiri gema, a onda je Marin napravio dva breaka te sa 6:2 stigao do pobjede i drugog kola.