ENGLESKA

City skoro prokockao pobjedu

15.01.2011.
u 18:17
Manchester City vodeća je momčad lige s 45 bodva, drugi je United s 44 i tri utakmice manje, Arsenal ima 40 i dvije utakmice manjka.

Manchester City na vrhu je engleske lige, no tri osvojena boda u domaćem susretu s Wolvesima na kraju su im visjela o koncu.

Poveli su gosti u 12. minuti preko Milijasa, no onda su se zaredala četiri lagana pogotka Građana. U 40. je strijelac bio Toure, u 49. Tevez, pet minuta kasnije ponovno Toure, a u 66. još jednom je mrežu tresao Argentinac.

I kad su trebali susret mirno privesti kraju, Mancinijevoj momčadi pala je koncentracija, a vukovi su došli do još dva pogotka. Prvo je u 68. s 11 metara strijelac bio Doyle, a pet minuta prije kraja konačan rezultat postavio je Zubar.

Za City je debitirao Edin Džekoi odmah se upisao u asistente, prilikom trećeg pogotka.

Rezultati: Chelsea-Blackburn 2:0, Manchester City-Wolves 4:3, Stoke-Bolton 2:0, WBA-Blackpool 3:2, Wigan-Fulham 1:1.