Ćorluka zabio, Spursi ispali iz Carling Kupa

20.09.2011.
u 22:59
Rakitić je u remiju Seville s Osasunom (0:0) igrao zadnjih 25 minuta.

Samo je Vedran Ćorluka bio u sastavu Tottenhama na gostovanju kod Stoke Cityja u 3. kolu Carling kupa. Luka Modrić nije bio ni na klupi, baš kao i ozlijeđeni Niko Kranjčar. Tottenhamov je sastav bio sličan onome koji je prošloga tjedna donio bod iz Soluna u nadmetanju s PAOK-om u Europskoj ligi. U Stokeu je Tottenham odigrao bez golova u regularnom vremenu i nakon produzetaka nije bilo pogodaka, a u izvođenju kaznenih udaraca bolji je bio Stoke. S bijele točke slavio je 7:6, a jedan gol za Spurse postigao je i Vedran Ćorluka.

Bez kažnjenog Ivana Klasnića, koji je dobio tri utakmice zabrane igranja nakon isključenja protiv Norwicha, momčad Boltona svladala je u gostima Aston Villu 2:0. Arsenal je doma bio bolji od Shrewsburyja 3:1, iako su gosti poveli.

Golova željni Michael Owen riješio je sve dvoumice na gostovanju Manchester Uniteda kod Leedsa. Nekad veliki derbi engleskog nogometa, danas je prilika menadžeru Uniteda Siru Alexu Fergusonu da na travnjak pošalje pričuvne igrače kako bi i oni osjetili slast igre i pobjeđivanja. I Owen je zgodicima u 15. i 32. minuti odlučio pobjednika, a konačnih 3:0 postavio je Giggs u 45. minuti.

Naš reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je za Sevillu solidnih zadnjih 25 minuta u remiju bez golova kod Osasune. Zanimljivo, bio je ovo treći Rakitićev nastup od 10. rujna nakon povratka na travnjak poslije ozljede i sva je tri puta "Raketa" ulazio u igru umjesto Piotra Trochowskog! U ostalim utakmicama Primere, Real Sociedad je doma svladao Granadu 1:0, a Villareal Mallorcu ...

Milanski je Inter popio još jednu gorku pilulu! Domaćin Novara svladao je goste iz Milana 3:1 i sve je izvjesnije da će trener Gian Piero Gasperini vrlo brzo napustiti Interovu klupu! Nakon tri utakmice Inter ima samo bod i uključen je alarm u Appiano Gentileu...