Paraboćanje

Davor Komar i Anamarija Ambrašić osvojili broncu

04.05.2022.
u 19:30
Komar bi nakon Rija trebao biti šesti igrač svijeta, a Dora Bašić skočit će na treće mjesto svjetske rang-liste.

Nakon dviju medalja u pojedinačnoj konkurenciji, hrvatski paraboćari su na Svjetskom kupu u Rio de Janeiru osvojili medalju i u parovima. Naime, Davor Komar i Anamarija Ambrašić su u konkurenciji BC4 parova osvojili broncu, a to je prva medalja koju je naš par osvojio na turniru ove razine.

Davor i Anamarija su uoči nastupa u Riju bili na 15. mjestu svjetske ljestvice, a nakon velikog uspjeha u Brazilu skočit će na osmu poziciju. Hrvatski par u polufinalu je izgubio od Njemačke (2:3), a u susretu za broncu pobijedio je Kanadu (4:2).