Dinamo pobijedio u velikom jubileju i osigurao europsku jesen

Dinamo Astana
14.08.2018.
u 21:52
Modri su i u uzvratu bili bolji od Astane, a skupine Lige prvaka tražit će preko Young Boysa

Dinamo je u uzvratnoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka na Maksimiru s 1:0 dobio Astanu te tako s ukupnih 3:0 osigurao europsku jesen. Bila je ovo ukupno 200. europska utakmica modrih od osamostaljenja Hrvatske.

Modri su krenuli dobro, stisnuli goste u prvih desetak minuta, no nakon toga prepustili inicijativu gostima.

Najbolju priliku modri su imali u 18. minuti kada je Erić krajnjim naporom obranio 'projektil' Hajrovića. U 42. nova dobra prilika za Dinamo kada Ademi iz izgledne prilike puca 'nebu pod oblake'.

Početak nastavka donio je obećavaju priliku za goste, no udarac Henriquea brani Zagorac. Dinamo je do vodstva mogao u 57. minuti kada je veliki posao na desnoj strani napravio Gojak, dao za Gavranovića, koji pak ostavlja za Olma, čiji udarac s ruba šesnaesterca odlazi pokraj gola.

Modri su do vodstva stigli u 74. minuti kada je Leovac ubacio s lijeve strane, a Gavranović glavom sa sedam, osam metara pogađa za 1:0.

Do kraja se rezultat nije mijenjao te su modri osigurali četvrto pretkolo gdje ih čeka švicarski Young Boys.