osveta za us open

Đoković osvojio i Šangaj, pobijedio Murrayja

14.10.2012.
u 14:18
Novak Đoković osvojio je ATP turnir u Šangaju pobjedivši 5:7, 7:6 i 6:3 Andyja Murrayja.

Novak Đoković uspio je osvojiti teniski turnir u Šangaju nakon velikog preokreta u uzbudljivom finalnom dvoboju s Andyjem Murrayem koji je trajao tri sata i 21 minutu. Britanac je dobio prvi set sa 7:5 i u drugom stigao do vodstva od 5:3.

Pri omjeru od 5:4 servirao je za naslov, ali Đoković se uspio obraniti, spasiti prvu meč-loptu (40:30) i odvesti drugi set do tie-breaka.

U 13. igri Murray je pri vodstvu od 6:4 imao dvije meč-lopte, ali nije ih iskoristio (za 6:5 Đoković je pogodio kut). Srbin je spasio još i četvrtu i petu meč-loptu te dobio tie-break sa 13:11, a potom je, u trećem setu, Murrayeva igra ipak pala, pa je Đoković tu dionicu dobio sa 6:3 i proslavio devetu pobjedu u njihovu 16. međusobnom dvoboju.

Đokoviću je to prvi naslov u Šangaju (Murray je osvojio posljednja dva).

Novak je smanjio zaostatak za Federerom na ATP listi na samo 195 bodova i ima realne izglede da godinu završi na prvom mjestu.