NA WESTFALENU

Dobre vijesti za navijače Hajduka, Borussia jeftino prodaje ulaznice za juniorsku Ligu prvaka

Split: Osmina finala Lige prvaka mladih, Hajduk - Manchester City
11.03.2023.
u 08:21
Očekuje se da će mladi nogometaši splitskog kluba na kultnom stadionu imati veliku podršku. Prodaja karata kreće u ponedjeljak.

U četvrtfinalu juniorske Lige prvaka idućeg će se tjedna u Njemačkoj sastati Borussia Dortmund i splitski Hajduk. BVB je dvaput mijenao lokaciju dvoboja, juniori su prvo trebali igrati u trening-kampu kluba što ne odgovara navijačima iz Dalmacije, s obzirom na to da bi ulaznice dobili isključivo domaći. Potom se pričalo o stadionu u Oberhausenu kojeg koristi niželigaš Rot-Weiss Niederrhein, kapaciteta 20 tisuća mjesta, no čini se da će mladići, ali i podrška imati najbolji mogući ambijent. Naime, odluka je da će se utakmica održati na stadionu prve momčadi Borussije, kultnom Westfalenu i očekuje se dolazak brojnih navijača hrvatskog kluba.

Nova dobra vijest za njih je cijena ulaznica, koje je bundesligaš sada objavio. Karte za sjedeća mjesta koštaju četiri, a za stajaća dva eura. Utakmica se igra u srijedu s početkom u 18.30 sati - Hajduk je mjesto među osam najboljih u elitnom europskom natjecanju izborio nakon što je na Poljudu s 2:1 senzacionalno svladao Manchester City. Poveli su u 24. minuti golom Roka Brajkovića, povisio je Mate Antunović u 33. minuti, a u posljednjoj minuti prvog dijela smanjio je Oscar Bobb. Splićanu su prije toga do osmine finala stigli pobjedama protiv Gabale, Apolonije, te Šahtara

Borussia je, pak, četvrtfinale osigurala slavljem nad PSG-om nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca (5:4). Plasman je izborio i Milan koji je porazio ukrajinski Rukh Liv sa 1:0. Protivnik Rossonera bit će Atletico Madrid koji je sa 4:1 porazio belgijski Genk. Real Madrid je sa 3:1 slavio protiv RB Salzburga, a u četvrtfinalu će igrati protiv AZ Alkmaara koji je na gostovanju pobijedio Barcelonu sa 3:0. Lisabonski Sporting je bio uvjerljiv protiv Ajaxa (5:1), a sada ga čeka Liverpool koji je boljim izvođenjem jedanaesteraca preskočio Porto.

Westfalen, na kojem će igrati juniori Hajduka, ima 81 tisuću mjesta. Splitski klub tek treba objaviti koliko će ulaznica dobiti za svoje navijače. Prodaja istih kreće u ponedjeljak

Mladići s Poljud trenutno drže vodeće mjesto na ljestvici juniorske Prve NL s 50 bodova nakon 16 kola. Drugi je Dinamo s 47.