NAPOKON DOČEKAO

Duje Čop zabio prvi pogodak za Malagu i donio joj pobjedu

13.12.2015.
u 15:03
Duje Čop je imao odličnu predsezonu po dolasku u Malagu, te je u prve četiri pripremne utakmice postigao tri pogotka. Međutim, uslijedila je suša, pa je napadač svoj prvenstveni prvijenac dočekao tek u utakmici 15. kola.

Malaga je u prvoj nedjeljnoj utakmici 15. kola španjolskog prvenstva s 2:1 slavila na gostovanju kod Raya Vallecana, a pobjednički je pogodak postigao hrvatski reprezentativac Duje Čop.

Rayo je poveo već u šestoj minuti igre pogotkom Javija Guerra, a u drugom je poluvremenu uslijedio preokret koji je Malagi osigurao tri boda. Izjednačio je Charles u 59. minuti igre, a pobjedu je svojoj momčadi tri minute prije kraja susreta donio Duje Čop koji je pospremio loptu u donji desni kut nakon dodavanja Juana Carlosa.

Malaga je 16. u prvenstvu, a ovo joj je bila treća pobjeda i prva gostujuća.