Engleska velikim preokretom srušila Njemačku u Berlinu

Njemačka - Engleska
26.03.2016.
u 22:58
Momčad Roya Hodgsona u Njemačku je stigla bez Waynea Rooneyja i Joea Harta, no nakon što je imala dva pogotka zaostatka režirala je preokret u posljednjih pola sata utakmice.

Engleska je u nogometnom klasiku nakon velikog preokreta pobijedila Njemačku u Berlinu sa 3:2. Momčad Roya Hodgsona u Njemačku je stigla bez Waynea Rooneyja i Joea Harta, no nakon što je imala dva pogotka zaostatka režirala je preokret u posljednjih pola sata utakmice.

Njemačka je povela u 43. minuti desetim golom Tonija Kroosa. U nastavku je za 2:0 zabio Mario Gomez, no u tim trenucima Nijemci su mogli voditi i sa tri pogotka razlike da sudac zbog nepostojećeg zaleđa nije poništio Gomezov regularan pogodak u 27. minuti.

Preokret je započeo pogotkom Harry Kane, jedan od četvorice Tottenhamovih igrača iz engleskog početnog sastava. Pogodio je u 61. minuti, a izjednačenje je u 74. donio Jamie Vardy, tri minute nakon ulaska u igru.

Veliko slavlje gostujućim navijačima donio je Eric Dier u sudačkoj nadoknadi.

Tri lava su tako i treći put zaredom slavila na njemačkom tlu.

Njemačka: Neuer - Can, Rüdiger, Hummels, Hector - Kroos, Khedira - Müller, Özil, Reus - Gomez

Engleska: Butland - Clyne, Smalling, Cahill, Rose - Henderson, Dier - Welbeck, Alli, Lallana - Kane

>>Čačić prvi puta bez pobjede: Hrvatska protiv Mađarske pokazala dva lica