uvjerljiva pobjeda

Fantastična Hrvatska 'pregazila' Bjelorusiju na otvaranju Eura!

13.01.2014.
u 19:29
Hrvatski rukometaši na najbolji mogući način otvorili su Europsko prvenstvo u Danskoj, pobjedom nad Bjelorusijom s čak 33:22.

Iako su utakmice otvaranja prvenstva često bile jako teške za Hrvatsku, danas to nije "štimalo" samo prvih pet minuta kad su Bjelorusi poveli sa 2:0. Nakon toga ''kauboji'' na krilima odličnog Mirka Alilovića na golu i Domagoja Duvnjaka u napadu preokrenuli su rezultat vrlo brzo i otišli na plus četiri.

Iako smo u jednom trenutku imali i plus šest, na odmor smo otišli s rezultatom 16:11.

U nastavku je Hrvatska bila fantastična, prvih 17 minuta drugog dijela primili smo samo dva gola, zabili devet te otišli na plus 11.

Do kraja utakmice u nekoliko navrata imali smo i plus 13, a u samoj završnici Bjelorusi su stigli do konačnih minus 11 (33:22).

Najboljim igračem utakmice proglašen je Domagoj Duvnjak koji je zabio četiri gola. Kao i Duvnjak, četiri gola je zabio Bičanić, dok su najbolji strijelci bili Ivan Čupić i Zlatko Horvat sa šest golova. Treba istaknuti i Mirka Alilovića koji je imao 13 lopti.

U srijedu nas čeka Crna Gora, a utakmica se igra u 18 sati.