hajduk zelina
hajduk zelina (1)
27.11.2012.
u 15:21
Bio je Hajduk bolji u prvom dijelu prve četvrtfinalne utakmice Kupa, imao niz prilika, poveo Vršajevićevim golom, no onda su u nastavku Splićani stali, a domaći su izjednačili preko Fučeka.

Peterostruki osvajač kupa ostao je kratkih rukava kod trećeplasiranoga drugoligaša i četvrtfinalni uzvrat na Poljudu (12. prosinca) bit će posve otvoren.

– Opasan rezultat? Pa opasan bi bio i da smo pobijedili 1:0, ovako će nas ovaj remi držati napetima. Uopće nisam nezadovoljan s 1:1, jer naša je momčad odigrala možda najbolje poluvrijeme ove jeseni, zapucala je 6-7 prigoda, a onda u drugom dijelu primila pogodak iz jedinog udarca na naš gol – kazao je Hajdukov trener Mišo Krstičević.

Taj jedan jedini udarac u Hajdukova vrata bio je remek-djelo Josipa Fučeka iz slobodnog udarca preko zida, pri kojem je Hajdukov vratar Blažević bio nemoćan. Hajduk je doista u prvom poluvremenu bio ozbiljan i dominantan nižući šansu za šansom. Najprije Caktaš, pa Maglica, na kraju i Vršajević. Udarce posljednje dvojice sjajno je obranio 29-godišnji vratar Domagoj Kranjčec, zagrebački dečko koji se vratarski školovao u Brazilu.

– Tri godine bio sam u Atleticu Paranaenseu, u vrijeme kada je tamo bio i Sammir. Ja sam branio za momčad do 21 godine, a on je bio u kadetima. Sjeća me se Sammir, ponekad se sretnemo na malom nogometu – priča Kranjčec, kojemu je pri intervenciji u prvom dijelu iščašen palac, ali je izdržao do kraja.

U Brazilu je branio najviše pred 30 tisuća gledatelja, a za zaprešićki Inter nastupio je protiv Crvene zvezde u Beogradu u Kupu Uefe pred 40.000 ljudi.

– Neću biti impresioniran Poljudom. U Split idemo rasterećeni, bez straha, treme, respekta. Nemamo što izgubiti, jer već i ulazak u četvrtfinale kupa za nas je veliki uspjeh – dodao je Kranjčec.

Bijele može zabrinuti to što ih je u drugom poluvremenu raspoložena i rastrčana Biškupova momčad stjerala u mišju rupu. To se jednom Hajduku u utakmici s drugoligaškom momčadi ipak ne bi smjelo dogoditi.

Nakon završetka utakmice, dok je Torcida napuštala tribine, došlo je do žestokog sukoba s pripadnicima specijalne policije, a 10 je navijača privedenih.

Dodajmo da su u uzvratnoj utakmici Lokomotiva i dubrovački GOŠK u Zagrebu odigrali 0:0, pa su s ukupnih 1:0 dalje prošli lokosi.

SVETI IVAN ZELINA Igralište NK Zelina. Gledatelja 3000. Sudac: Burilo (Osijek) 6,5

STRIJELCI: 0:1 Vršajević (30., Jozinović), 1:1 Fuček (56.)

ZELINA: Kranjčec 7,5 – Šimek 6, Kristić 6,5, Mladiček 6, Melnjak 6 – Brlečić 6, Grgec 6 – Fuček 7 (od 89. Nikolić -), Mesec 6, I. Kiš 6 – Trojak 5 (od 77. Medved -). Trener: Dražen Biškup

HAJDUK: Blažević 6 - Lima 6, Maloča 6, Milović 6,5, Jozinović 6,5 – Radošević 6, Milić 6 – Vršajević 6,5, Caktaš 6, Stojanović 6 (od 88. Sušić) – Maglica 5 (od 74. T. Kiš -). Trener: Mišo Krstičević

Žuti kartoni: Vršajević, Brlečić, Fuček, Kranjčec; Igrač utakmice: Domagoj Kranjčec