Francuzi prvi finalisti Europskog prvenstva

Francuska
Francuska
24.01.2014.
u 20:06

Francuska je prvi finalist Europskog prvenstva. ''Trikolori'' su sa 30:27 u polufinalu pobijedili Španjolce.

Francuzi su odlično krenuli u utakmici i na krilima fantastičnog Thierryja Omeyera na golu vrlo brzo se odvojili od Španjolaca. U 12. minuti prvi put su otišli na pet golova prednosti (7:2). Toliku prednost držali su do 20. minute, a onda je uslijedio veliki preokret i akcija Španjolaca.

U posljednjih deset minuta prvog poluvremena ''trikolori'' su zabili samo jedan gol, a Španjolci čak sedam i vodili su s rezultatom 14:12 na poluvremenu.

'Furija' je imala vodstvo do 36. minute, a onda su opet krenuli Francuzi. Zabili su pet golova u nizu i poveli sa 18:16.

Momčad Claudea Oneste do kraja utakmice uz raspoložene Portea i Abaloa sačuvala je vodstvo i izborila finale.

Francuze je do novog plasmana u finale vodio Abalo s osam i Porte sa sedam golova, Narcisse i Guigou dodali su po pet. Od Španjolaca najbolji je bio Canellas s deset golova.

''Trikolori'' u finalu čekaju pobjednika dvoboja između Hrvatske i Danske.