Gvardiol slavio s Leipzigom, a Olmo majstorski zabio. Majerov Rennes pobijeđen kod PSG-a

Ligue 1 - Paris St Germain v Stade Rennes
11.02.2022.
u 23:49
Dani Olmo bio je strijelac za Leipzig u pobjedi nad Kolnom (3:1).

U prvoj utakmici 22. kola njemačkog prvenstva u petak Leipzig je kod kuće uvjerljivo svladao Koln sa 3-1.

Leipzig je poveo u 25. minuti pogotkom Christophera Nkunkua, a u drugom poluvremenu strijelci za domaću momčad su bili su Dani Olmo i Angelino. Olmo je zabio u 54. minuti, a tri minute kasnije je pao Angelinov gol.

Olmov sjajan pogodak možete pogledati ovdje.

Gosti su poraz ublažili u sudačkom produžetku golom Tima Lemperlea.

Hrvatski nogometaš Joško Gvardiol odigrao je cijelu utakmicu za Leipzig.

Leipzig je skočio na četvrto mjesto ljestvice sa 34 boda, a Koln je ostao na sedmom mjestu sa 32 boda. Vodeći je minhenski Bayern München koji u subotu igra protiv Bochuma.

Nogometaši Paris Saint-Germaina su u petak u derbiju 24. kola francuskog prvenstva pobijedili Rennes sa 1-0 golom Kyliana Mbappea u 93. minuti. Hrvatski nogometaš Lovro Majer je za Rennes igrao do 86. minute.

Parižani sada imaju 59 bodova, 16 više od drugoplasiranog Marseillea. Rennes ostaje na petom mjestu sa 37 bodova.

Sevilla je u petak u prvoj utakmici 24. kola španjolskog prvenstva kod kuće sa 2-0 svladala Elche. Sevilla je povela u 70. minuti pogotkom Gomeza, a šest minuta kasnije za konačnih 2-0 zabija Rafa Mir.

Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić odigrao je za Sevillu 90 minuta a onda ga je u sudačkoj nadoknadi zamijenio Oliver Torres

Sevilla je nakon ove pobjede na drugom mjestu na ljestvici sa 50 bodova, tri boda manje i utakmicom više od vodećeg Real Madrida. Elcheu je ovo deseti poraz i sada se nalazi na 14. mjestu sa 26 bodova.