Hrvatska ostala bez Majera i pobjede: Favorizirani Portugalci ipak prejaki!

Koper: Susret Portugala i Hrvatske na Europskom U21 prvenstvu
25.03.2021.
u 22:55
Činilo se da možemo izvući barem bod, ali u svega nekoliko minuta sve se srušilo.

Hrvatska nogometna reprezentacija nije dobro otvorila Europsko U-21 prvenstvo koje se održava u Sloveniji jer poražena je od Portugala 0:1 pogotkom Fabia Vieire.

Činjenica da je to dobar rezultat govori sve o stanju na travnjaku. Ali, ruku na srce, Portugal ne samo da je bio favorit u ovom dvoboju već je i jedan od favorita za osvajanje titule prvaka.

Krenulo je dobro za Hrvatsku, kroz prvih deset do 15 minuta izabranici Igora Bišćana nametnuli su se, Lovro Majer je dvaput opalio s dvadesetak metara i oba puta natjerao Costu da blokira udarac u korner. Ali, malo nakon toga sve se promijenilo. Šteta jer tijekom cijelog susreta vidjelo se da kad bi Hrvatska krenula igrati hrabro i napadački, događale bi se pozitivne stvari. Samo, većinu susreta nismo gledali tako nešto.

Čim je krenuo visoki presing protivnika, počele su se redati greške. Sreća pa je Šemper bio na razini i branio sve što je išlo u okvir gola. Ako nije uspio on, učinio je to okvir. Naime, u 25. minuti Vušković nogom i potom rukom Erlić (sreća da nema VAR-a) blokirali su udarce Portugalaca, da bi nakon kornera iz te akcije Queiro bio najviši, ali njegov udarac glavom odlazi u stativu.

Zatim u 34. Pota s desetak metara unatoč dvojici naših koji su mu trčali u blok uspijeva zapucati prizemno prema golu, ali Šemper brani. Nekoliko minuta kasnije Gedson izbija sam pred njega iskosa, ali puca pokraj gola, a jedan od ubačaja pri kraju poluvremena Šemper još jednom sjajno brani.

Hrvatska je bolje ušla u drugo poluvrijeme, kontrolirala igru, ali nije bila blizu nikakve konkretnije prilike. No nije ni Portugal, potpuno "ugašen". Pokazalo se da Bišćan ima rješenje za visoki presing i brzu igru protivnika. Samo, nedostajao mu je "killer" u napadu, kao i nešto raspoloženiji ili rasterećeniji vezni red, bočni i krilni igrali. Ukratko, ofenzivni dio je "štekao".

I kad se činilo da utakmica ide prema remiju bez pogodaka, sve se okrenulo u svega nekoliko minuta. U 65. minuti ozlijedio se Majer i napustio igru, a u 68. nam zabija Fabio Vieira. Nogometaš koji je zabio sedam golova u kvalifikacijama i najbolji je strijelac Portugala. Ali, susret je započeo na klupi i ušao pet minuta prije gola! Kao i asistent Dani Carvalho. Potvrdio je time iskusni Rui Jorge znanje koje neosporno posjeduje.

Do kraja utakmica pokušavala je Hrvatska nešto učiniti, ali Portugal se odlično zatvorio i tražio priliku iz kontri. Koje nisu urodile plodom.

Ništa, sad preostaje "vaditi" se protiv Švicarske u nedjelju. Švicarske koja je pobijedila Englesku (1:0).