LEGA A BASKET

Hrvatski Benetton srušio Sienu

25.04.2010.
u 20:29
Talijanski prvak Montepaschi Siena doživio je drugi poraz u sezoni i prvi na domaćem parketu. U 25. kolu ih je pobijedio hrvatski Benetton u Sieni sa 99:96.

Nakon prve četvrtine Montepaschi Siena je imala ugodnih 10 koševa razlike, no već do poluvremena je Benetton nadoknadio zaostatak, a u drugom dijelu utakmice su gosti iz Trevisa bili u stalnoj prednosti. Do kraja su sačuvali prednost i upisali najznačajniju pobjedu u sezoni.

U pobjedničkom sastavu kojeg vodi hrvatski trener Jasmin Repeša istakla su se i dva hrvatska reprezentativca. Davor Kus i Sandro Nicević su postigli po 14 poena, s tim da je Nicević imao i pet skokova, a Kus dva. Nicević je imao odličan šut za dva poena (7-9), a Kus za tri poena (4-6). Kod domaćina je najbolji bio Litavac Kšištof Lavrinovič, no njegovih 26 poena na kraju nije bilo dovoljno za uspjeh domaćina.

Lega A Basket, 25. kolo:

Montepaschi Siena - Benetton 96:99

Banca Tercas Teramo - Scavolini 69:61

Carife Ferrera - Montegranaro 77:75, nakon produžetka

Cimberio Varese - Pepsi Caserta 85:88, nakon produžetka

Canadian Solar Bologna - Vanoli Cremona 65:68

Redoslijed: 1. Montepaschi Siena 23-2, 2. Cantu 16-9, 3. Pepsi Caserta 16-9, 4. Armani Jeans Milano 15-10..., 8. Benetton 11-14...