NBA liga

Hrvatski košarkaši doživjeli poraze, Westbrook opet sjajan, na dva koraka je do rekorda

Russell Westbrook
01.04.2017.
u 09:36
Mario Hezonja je na gostovanju Orlanda u Bostonu igrao 17 minuta te ubacio četiri koša šutirajući 2/4, a dodao je po jedan skok i asistenciju.

Sve momčadi za koje nastupaju hrvatski košarkaši u noći s petka na subotu doživjele su gostujuće poraze; Cleveland je sa 122-105 nadigrao Philadelphiju, Boston je svladao Orlando s tijesnih 117-116, a Utah je bila bolja od Washingtona sa 95-88.

Dario Šarić je u porazu Philadelphije kod aktualnih prvaka za 25 minuta ubacio osam koševa uz loših 25 % šuta (3/12), čemu je dodao po četiri skoka i asistencije. LeBron James je predvodio pobjednike sa 34 koša, devet skokova i šest asistencija.

Mario Hezonja je na gostovanju Orlanda u Bostonu igrao 17 minuta te ubacio četiri koša šutirajući 2/4, a dodao je po jedan skok i asistenciju. Celtcsima je pobjedu donio Isaiah Thomas koji je ubacio 35 poena uz tri skoka i sedam asistencija.

Bojan Bogdanović je s Washingtonom gostovao u Salt Lake Cityju i za 19 minuta postigao 10 koševa sa šutom 4/7, a tome je dodao četiri skoka i dvije asistencije. Najbolji igrači Utah Jazza bili su Gordon Hayward sa 19 koševa i Rudy Gobert sa 16 poena i 10 skokova.

Oklahoma City je poražena na domaćem parketu od San Antonija sa 95-100, a Russell Westbrook je stigao do četvrtog uzastopnog 'triple-double' učinka i ukupno 39. u ovoj sezoni sa 32 koša, 15 skokova i 12 asistencija. Kawhi Leonard je odigrao ključnu ulogu u završnici utakmice i donio pobjedu Spursima, a sa 28 koševa i osam skokova bio je najbolji igrač gostujuće momčadi.

NBA rezultati, 31.3.
Cleveland - Philadelphia    122 - 105
(D. Šarić 25 min, 8 k, šut 3/12, 4 s, 4 a)
Boston - Orlando            117 - 116
(M. Hezonja 17 min, 4 k, šut 2/4, 1 s, 1 a)
Utah - Washington            95 - 88
(B. Bogdanović 19 min, 10 k, šut 4/7, 4 s, 2 a)
Miami - New York             94 - 98
Golden State - Houston      107 - 98
Milwaukee - Detroit         108 - 105 a.p.

4. Denver        35 40 .467 11 1/2
5. Minnesota     30 44 .405 16