Hrvatski navijači još uvijek vjeruju: 'Ne gubite nadu nakon dva promašaja. Glavu gore!'

Cardiff: Utakmica skupine D kvalifikacija za UEFA Euro 2024, Wales - Hrvatska
Cardiff: Mario Pašalić zabio gol za Hrvatsku
15.10.2023.
u 23:13
Premda među navijačima i dalje vlada vjera u hrvatsku reprezentaciju, čuju se i kritike na taktike Zlatka Dalića, kao i komentari da je vrijeme za smjenu generacija među vatrenima

Hrvatska je u drugoj utakmici ovoga kruga kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2024. godine pretrpjela i drugi poraz. Nakon što je Turska u Osijeku slavila 0:1, ovoga puta je vatrene nadmašio Wales rezultatom 2:1. Vatreni su sada treći u skupini i više za plasman na Europsko prvenstvo ne ovise samo o sebi

Drugim porazom razočarani su i navijači koji su na društvenim mrežama komentirali igru hrvatske reprezentacije. "Dali su 20 minuta igre", stoji u jednom od komentara. Hrvatska u prvome poluvremenu nije uspjela ozbiljno zaprijetiti, a pravi pritisak na domaću momčad ostvarili su tek u drugoj polovini drugoga poluvremena, a osobito nakon gola Marija Pašalića kada su tražili pogodak za izjednačenje.

Usprkos rezultatskoj krizi s kojom se suočava hrvatska reprezentacija još uvijek nije sve izgubljeno. To su prepoznali i navijači pa u jednome od komentara stoji: "Ne smije vam nitko zamjerit nakon svega što ste nam pružili sreće i veselja i medalja ova dva kiksa su ništa i glavu gore!"

VEZANI ČLANCI:

"Svaka reprezentacija može imati krizu kao i naši dečki. Glavu gore i idemo dalje dobro znamo da naša reprezentacija nikad ne ide laganim putem prema nekom natjecanju, a na kraju uspiju doći na natjecanje. Znam da nam fale neki igrači, a kad se vrate bit će druga priča", rekao je jedan od navijača.

Na udaru kritika je i Zlatko Dalić, a pojedini navijači ističu da je njegova igra do sada već poznata i da su suparnici za nju pronašli lijeka. Drugi pak pišu kako je na pomolu smjena generacija. U svakom slučaju, vatreni će novu priliku imati protiv Latvije 18. studenoga u Rigi te protiv Armenije 21. studenoga u Zagrebu.