PRVI NASLOV NAKON 2018.

Jakirević osigurao naslov prije Uskrsa! Plemići dominirali kroz sezonu

U 24. kolu HT Prve lige sastali se Inter Zaprešić i Lokomotiva
Zagreb: 50. Kutija Šibica, polufinale veteranskog turnira, Skripta - Promotionplay-Domograd
17.04.2022.
u 09:57

Hrvatski športski klub Zrinjski iz Mostara novi je prvak Bosne i Hercegovine nakon što je s 4:0 deklasirao Sarajevo i otišao na 21 bod razlike od drugoplasiranog Tuzla Cityja uz bolji međusobni omjer. Posljednji put Zrinjski je bio prvak 2018. godine.

Potpuno dominantno prošli su kroz ovu sezonu sa Sergejem Jakorovićem na svojoj klupi i osigurali titulu prije Uskrsa.

Plemići su poveli već u 15. minuti golom Jankovića. Bilbija je u 52. povisio na 2:0, a Jukić je u 62. i 75. minuti zabio treći i četvrti gol.

Za Zrinjski je ovo sedmi naslov prvaka Bosne i Hercegovine.

Iza Zrinjskog je impresivna sezona u prvenstvu. Jakirovićev tim u 26 kola ima 21 pobjedu, četiri remija i jedan poraz uz gol-razliku 63:10, a već su u ožujku srušili povijesni rekord tamošnje lige. Naime, Zrinjski je trijumfom protiv Radnika (4:0) postao prvi klub u povijesti Premijer lige koji je upisao trinaest pobjeda u nizu!