Autor
Antonela Vukorepa/VLM
06.05.2011.
u 18:03
Dok se veliki dečki bore za domaći Final Four, njihovi nasljednici haraju Europom.

Mladi košarkaši Zagreba na korak su do finala juniorske Eurolige!

U četvrtak su svladali prošlogodišnjeg pobjednika, francuski INSEP (76:65), a sada i jednu od najboljih omladinskih škola u ovom dijelu Europe. Protiv FMP-a slavili su pobjedu s 21 košem razlike (86:65).

Prvo ime mrava bio je Dominik Mavra s 31 košem i osam skokova, "Jordanov miljenik" Mario Hezonja ubacio je 20, a Dario Šarić 17 koševa. Čeka ih još susret s Fenerom.

Komentari 1

JA
jadre
15:46 07.05.2011.

-evo friški vijesti-------- Slavlje koje im je donijelo fantastičan uspijeh i nedjeljno finale u kojem bi pobjedom protiv Žalgirisa postali najboljom juniorskom momčadi Europe, moglo je početi već nakon pete minute kada je završila 12-2 serija kojom su momci Andreja Tesle rano stigli do +10 (16:6). Sve kasnije išlo je kao podmazano, pa je 31:12 s kraja prve četvrtine do isteka treće naraslo na impozantnih 76:50, da bi se sve zaustavilo na konačnih 107:68. U nedostatku rezultatske neizvjesnosti ostalo je uživati u briljantnim partijama Zagrebova mladog trojca. Dominik Marva ubacio je 22 uz po pet skokova i asistencija za ukupni indeks 26, Mario Hezonja upisao je 26 poena uz 11 skokova, pet dodavanja i tri ukradene lopte za valorizaciju 36, dok je Dario Šarić uz isti broj poena uhvatio 16 lopti, izborio 11 prekršaja te dodao tri asistencije, za učinak korisnosti od čak 45.