A upravo klub iz Trnskog ima najveću perspektivu u hrvatskoj košarci. Dobrim dijelom i zbog Karamarka koji ne skriva da mu ministarska funkcija olakšava posao. “Bio bih nepošten kada bih rekao da to ne pomaže. Zašto mistificirati: to olakšava, no, mislim da to samo nije dovoljno. Klubovi često u uprave uzimaju ljude s javnim autoritetom, pa i ljude na funkcijama. No, podsjećam, meni je košarka kontinuitet, a profesionalno mijenjam zaduženja.
Recesija pomlađuje
Je li to pomoglo i pri dovođenju najvećih talenata kao što su Šarić, Hezonja, Bubalo i Prostran?
Presudila je za njih i njihove roditelje privlačna klupska politika razvijanja nadarenih kao i kasniji plasman u jake europske klubove. Eto, sada nećemo nikoga kupiti umjesto Tomića. Želimo na njegovo mjesto ubaciti mladog igrača koji ima što naučiti od Prkačina i Žorića koji se razigrao upravo kod nas. Skupljamo mlade iz cijele Hrvatske i za koju sezonu imat ćemo nekoliko reprezentativaca i čudesnu momčad u Trnskom, budemo li još u Trnskom.
Zar nije bilo dogovoreno da će iz Splita doći Delaš? Je li vas u tome iznevjerio onaj komu ste pomogli?
Ne bih to tako rekao. Split je u financijskoj krizi, očito je morao pribjeći toj prodaji Žalgirisu. Za Delaša bi bilo bolje da je prešao u Zagreb, a potom otišao u Europu.
Je li opstojnost naših klubova u stvaranju i prodaji?
Žalosno je da su to neki shvatili tek u vrijeme recesije. Netko je odlično rekao da su Zubčić i Radošević rececijski prvotimci. Da nije bilo recesije, oni bi doživjeli sudbinu mnogih talenata koji su propali na klupama naših velikih klubova koji su kupovali uglavnom osrednje strance koji bi se ovdje razigrali i potom u Španjolskoj, Grčkoj i Italiji zarađivali novac. Ne vidim razloga da se na pametan način naši klubovi opet ne počnu baviti stvaranjem igrača. Kriza jest realnost i sužava bazu za financiranje sporta. Druga stvar, ništa manje važna, politika je koju taj klub vodi.
Košarka prioritet države
Ne bi li se u to još više trebala uključiti i država?
Pitanje financiranja sporta nije definirano. Ne može se sve svoditi na to koliko je netko u upravi kluba utjecajan. To je legalno, no trebamo uravnotežiti praksu. Eto vam primjera grada Zagreba. Treba vidjeti kako ćemo prije doći do uspjeha, da li ulaganjem u nogomet ili košarku. Mi u košarci i rukometu možemo postići puno više nego u nekim drugim sportovima. Mislim da bismo trebali odvagnuti prioritete, ići racionalno, a ne toliko u širinu.
Karamarko: I moja funkcija pomaže Zagrebu
Gdje je danas Oliver Mlakar? Živi na selu, a radi i u 90. godini
Za sebe kaže kako nije klasičan penzioner jer nije 'zasjeo' uz televiziju i telenovele. Obavezno gleda Dnevnik i povremeno sportske prijenose, a projekte na kojima radi pomno bira.
Smrznute ptice padale su s neba, drveće je pucalo od mraza, a stotine tisuća ljudi je umrlo: Nitko ne zna zašto
Čak su i mediteranske luke poput Marseillea bile okovane ledom. Drveće je pucalo od mraza, a crkvena zvona su se lomila. Seljaci su pronalazili svoje kokoši smrznute na granama gdje su spavale
Hitnjaci se dirljivom porukom oprostili od kolegice Mirele: 'Mnogi danas žive zbog tebe'
Iako će biti teško nadomjestiti prazninu u srcima njezinih kolega, ostaje zahvalnost za svaki trenutak proveden s njom: "Zahvalni smo što smo bili dio tvog života, a tebi Mirela hvala što si bila dio nas!"
Je li ovakva ambalaža put prema čišćoj budućnosti?
U svijetu koji se suočava s rastućim izazovima klimatskih promjena, briga o okolišu postala je ne samo odgovornost nego i ključni imperativ za tvrtke.
Stakleni stropovi i ljepljivi podovi: kako nevidljive prepreke koče napredak žena
Metafore poput "staklenog stropa", "ljepljivog poda" i "potrgane prečke" već su dugo prisutne u jeziku kada se govori o rodnoj neravnopravnosti u poslovnim strukturama.