Još dva njemačka kluba

Kiel i Löwen u četvrtfinalu Lige prvaka

04.04.2010.
u 21:48
Rukometaši Kiela i Rhein-Neckar Löwena očekivano su u nedjelju izborili plasman u četvrtfinale Lige prvaka.

Oba njemačka kluba protiv svojih su suparnika ostvarili pobjede već u prvim dvobojima osmine finala na gostovanjima, a domaćim su uspjesima potvrdili epitete favorita i zauzeli su posljednja dva mjesta među osam najboljih.

Kiel je kao domaćin pobijedio danski Kopenhagen 29-23 (13-12). U prvoj utakmici ''zebre'' su slavile sa 33-31. Danci su 40 minuta bili vrlo neugodan suparnik favoriziranoj njemačkoj momčadi, držali su rezultatsku ravnotežu, no, Kiel je ipak uspio u zadnjoj četvrtini utakmice osigurati i više nego mirnu završnicu. Najbolji u Kielu bili su vanjski igrači, Čeh Filip Jicha, Srbin Momir Ilić i Francuz Daniel Narcisse, kombinirano su njih trojica postigli 21 gol.

Rhein-Neckar Löwen je pred 13.200 svojih navijača pobijedio španjolski Valladollid s 37-33 (21-15), čime je potvrdio pobjedu 30-29 u prvom dvoboju u Španjolskoj. Najefikasniji u domaćem sastavu bili su Myrhol s 9 i Stefánsson sa 7 golova, a kod gostiju Perales i Avila sa 6 golova.

Prema tome, u četvrtfinalu Lige prvaka će igrati tri njemačka kluba (HSV, Kiel, Rhein-Neckar Löwen), dva španjolska (branitelj naslova Ciudad Real i Barcelona), te po jedan mađarski (Veszprem), francuski (Montpellier) i ruski (Čehovski Medvjedi).

Ždrijeb četvrtfinalnih parova je u utorak u Beču, u 11 sati.