Diči se podrijetlom

Koliko se Stipe ponosi Hrvatskom? Ništa vam neće dati odgovor poput ovih kadrova

Foto: Screenshot
Koliko se Stipe ponosi Hrvatskom? Ništa vam neće dati odgovor poput ovih kadrova
14.08.2020.
u 14:22
Čak i Miočićevi američki treneri iz poštovanja nose majice sa šahovnicama
Pogledaj originalni članak

Koliko je Stipi Miočiću stalo do Hrvatske, koliko se ponosi svojim podrijetlom, doista je moguće primijetiti na gotovo svakome koraku.

Naime, uoči najveće teškaške borbe u povijesti, trećega i konačnoga sraza protiv Amerikanca Daniela Cormiera, službena stranica Ultimate Fighting Championshipa objavila je zgodne video dnevnike uoči borbe (slijedi u noći na nedjelju, op.a.).

Tako je otprilike deset milijuna pratitelja te stranice dobilo rijetku prigodu vidjeti da čak i Stipini američki treneri iz poštovanja nose majice sa šahovnicama, ali i da je Hrvatska uvijek uz njega ma kamo da putuje.

Mislimo pritom doslovno jer, dok očima Stipe prati cestu, s retrovizora ga gledaju predivne hrvatske kockice kojima je ukrasio automobil.

Za one koji to još uvijek možda ne znaju, Stipe je rođen u Euclidu, u saveznoj državi Ohio, no oba roditelja mu vuku podrijetlo iz Lijepe naše.

Stipin otac, Bojan Miočić, rodom je iz Rtine u Zadarskoj županiji, dok je Stipina majka, Kathy, rodom iz Cetingrada u Karlovačkoj županiji.

Pogledajte detalje iz spomenutih videa

Svjetski dan bubrega

Ova bolest godišnje pogađa više od 850 milijuna ljudi, simptomi su nespecifični, a ključ je prevencija

Svake godine, drugog četvrtka u ožujku, obilježava se Svjetski dan bubrega. Riječ je o globalnoj kampanji koja se provodi diljem svijeta s ciljem podizanja svijesti o važnosti bolesti bubrega, od koje na svjetskoj razini boluje više od 850 milijuna ljudi, među kojima čak 300.000 u Hrvatskoj. Prema podacima iz 2019. godine, ova bolest uzrokovala je više od 3,1 milijun smrtnih slučajeva.

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 1

VH
volim.hrvatsku65
18:59 14.08.2020.

Stipe care, samo hrabro !!!! Mi smo uz tebe !