OLIMPIJADA MLADIH

Košarkaši srebrni, kiksao motkaš Horvat, favorit za zlato

23.08.2010.
u 22:19
Četvorica hrvatskih 17-godišnjaka osvojila su srebrnu medalju na košarkaškom turniru (igra se tri na tri) Olimpijskih igara mladih u Singapuru.

Od Ramljaka, Buovca, Grubišića i Krstanovića bolji su bili jedino Srbi. Premda je od svih naših sportaša imao najveće izglede za medalju, skakač s motkom Ivan Horvat nije uspio.

Mladi je Osječanin ušao u finale s najboljim rezultatom (5.26), ali je na kraju uspio preskočiti za njega slabih 4,70 metara. Sa 12,54 metara zadarska troskokašica Ines Ikić bila je peta, 10 centimetara kraća od bronce.

Valentina Pereglin na 10 metara u zračnom pištolju bila je 12. Na istom natjecanju Bjeloruskinja Faminik zbog stresa se onesvijestila, ali se brzo oporavila. (db)