Krstanović i Kramarić režirali uvjerljivu pobjedu Rijeke

NK Rijeka - Hrvatski dragovoljac
02.05.2014.
u 19:55

Nogometaši Rijeke rutinski su odradili utakmicu protiv Hrvatskog dragovoljca u 34. kolu Prve HNL, pobijedivši (3:1) načinom tipičnim za momčadi koje se troše onoliko koliko treba za pobjedu.

Do 18. minute trajala je uspavanka tijekom koje su domaći nogometaši pokušali pronaći prolaz kroz gustu obrambenu zonu gostiju. Tada je Tomečak na desnoj strani kaznenog prostora pokušao proći Mrčelu, riječki branič pao je u kontaktu, a sudac Strukan sa zadrškom pokazao na bijelu točku. Krstanović je, prema običaju, bio neumoljiv izvođač kaznenog udarca – 1:0.

Očekivalo se da će pogodak olakšati riječkoj momčadi posao, ali su Dragovoljci zadržali isti raspored, a Riječani spori ritam napada pa izrazitih prilika nije bilo.

U drugom dijelu počelo se igrati kao u prvom, što znači da su vratari bili besposleni. Taman kada je Dragovoljac malo ohrabrio mlaki pristup Rijeke, dogodio im se Kramarić. U 54. minuti Kramarić je “lažnjacima” slijeva krenuo varati gostujuće igrače po rubu kaznenog prostora i, kada se odlučio vratiti istim smjerom, zastao je i prizemnim udarcem sa 17 metara pogodio lijevi kut za 2:0. Od toga su trenutka opustile su se noge, počelo se igrati nešto otvorenije i sadržajnije.

U 60. minuti Brezovec je ubacio slijeva, Lešković najviše skočio i glavom skrenuo loptu u mrežu – 3:0. Unatoč negativnom rezultatu gosti su iznenadili pristupom. Nakon što je Božić (62) pogodio stativu, u 68. minuti.

Jajčinović je sjajnim udarcem s 18 metara efektno pogodio desni gornji kut za konačnih 3:1.

- Ovo je naš 67. bod. Napravili smo ono što smo htjeli protiv momčadi koja je bila u pozitivnoj seriji. Ovako pobjeđuju momčadi koje imaju organizaciju igre i zajedništvo - kazao je trener Rijeke Matjaž Kek.

- Žao mi je da nisam ispunio obećanje da svakoj momčadi možemo postići dva pogotka. Rijeka je ovog puta bila na svom nivou, a kada je tako onda je za nas osvajanje boda na Kantridi nemoguća misija. Nisam izgubio nadu, vjerujem da možemo pobijediti u zadnjim dvjema utakmicama - rekao je trener Dragovoljca Davor Mladina.