zbog agresivnosti

Lazio remizirao s Fiorentinom, Reja isključen

28.02.2010.
u 11:16
Odigrane su prve dvije utakmice 26. kola talijanskoga nogometnog prvenstva. Catania je na svom stadionu pobijedila Bari 4:0, dok su Lazio i Fiorentina u Rimu odigrali 1:1.

Rimska momčad, koju je u svojoj trećoj utakmici vodio bivši trener Hajduka Edoardo Reja, povela je na Olimpicu golom Siviglie u sedmoj minuti, da bi na 1:1 u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena izjednačio 21-godišnji Brazilac Keirrison.

Bio je to prvi pogodak iz Barcelone posuđenog napadača u četvrtom nastupu za momčad iz Firence. U sva je četiri navrata mladi Brazilac ulazio s klupe, ovaj put najranije, u 46. minuti.

Izjednačujućem pogotku Keirrisona prethodio je crveni karton koji je sudac utakmice Romeo pokazao treneru domaćih u 88. minuti. Reja je tražio žuti karton za veznjaka gostiju Marchionnija. Očito malo preagresivno.

Uvjerljivu je pobjedu nad Barijem na svom stadionu ostvarila Catania. Bilo je 4:0 za sicilijsku momčad.